Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 22 listopada 2011

Kibicujemy (220)

Autor: Dominik Szcześniak Jako Ziniol, kibicujemy Ważce, która właśnie ogłosiła swoje zapowiedzi (warto zaznaczyć, że niepełne) i znalazło się wśród nich kilka pozycji ściśle związanych z naszym magazynem. Przedłożenie tych materiałów wydawcy to działka Ziniola, więc tak naprawdę kibicujemy sami sobie, bądź kibicujemy swoim kolegom, by materiały te wydawca otrzymał i rzeczone albumy wydał. Jeśli Was to nie zraża, kibicujcie wraz z nami:
1. GadKaszmatka wyżej podpisanego. Jest to mój powrót do rysowania. Poza kilkoma epizodami starej ziniolowej serii, opublikowanej w xerowanym magazynie, ważkowy album liczący około 120 stron będzie w zasadzie zupełnie nowym materiałem. Dodam, że materiałem rozliczeniowym z pewnym okresem oraz materiałem dość dla mnie ostrym. Tym, którzy nie wiedzą z czym się GadKaszmatkę je, przypomnę, iż w czasach xerowanego Ziniola serial był najchętniej czytanym fragmentem pisma. Chwalono go na łamach Obstruktora, KGB, czy nawet momentami AQQ. Michaś Antosiewicz z Krakersa określił ten komiks zupełnie niepotrzebnym, kolejnym grafomańskim wybrykiem o gościach, co siedzą na ławce, a więc przyrównał go do Osiedla Swoboda Śledzia. Zdecydowałem się więc na etapie preprodukcji dedykować album właśnie Michasiowi. Obok znajdziecie starą grafikę z bohaterami serii. Planowany termin wydania to okolice maja 2012.

2. The Very Best OFF The Ziniols. Greatest Hits vol.2. Druga i ostatnia część xero-wspomnień to kolejny mix komiksów, wcale nie gorszych niż te zamieszczone w vol.1. Właściwie rozkład jazdy pozostaje bez zmian: komiksy, kolejna część wspomnień plus prawdopodobnie kilka słów od ludzi, którzy stale z nami współpracowali w latach 1998-2005 i coś jeszcze z tego okresu pamiętają. Jeśli chodzi o termin wydania - bijemy się z myślami, więc jeśli macie jakieś sugestie - wpiszcie je w komentarzach. Póki co rozważamy październik 2012.

3. Grzebiąc pod ziemią. Książka o komiksie undergroundowym. Z dużym naciskiem na ziny współczesne, które ostatnio pokazały się w bardzo dużych ilościach. Jeśli ktoś, kto wydaje zina, czyta te słowa, proszę o kontakt na adres ziniolowy.

4. Bi Bułka 3: Bi Bułka i Profesor Sztuka. Bez komentarza. Otoczak nareszcie wraca, a świadectwem tego, że jest w formie niech będzie okładka trzeciej Buły. 
O pozostałych projektach, nad którymi pracuje ekipa Ziniola poinformujemy w odpowiednim czasie.
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

książka "Grzebiąc pod ziemią" - już ostrzę sobie zęby, tak jak i na pozostałe produkcje ekipy z wyszczególnieniem Otoczaka, widzę, że wraca do formy!!!

Anonimowy pisze...

Nie wiem dlaczego mi się tak bardzo nie podoba Otoczak. Kupiłem, przeczytałem, strasznie nie podeszło mi - jedna z najgorszych pozycji, jaką kiedykolwiek miałem w ręku. Coś jest ze mną nie tak, czy z tymi, którzy go chwalą? O co chodzi w tym Otoczaku??? Pomóżcie mi zrozumieć....

Maciej Pałka pisze...

Kwestia gustu. Nie martw się.

Anonimowy pisze...

bightheaAnonimie, patrz, na okładce otoczak kreskuje jak miller. chyba to miał na myśli anonim pisząc że wraca do formy. szykuje się epicki komiks. badum-pszzz!

Anonimowy pisze...

ja tam lubię Otoczaka, nie czytaliście Ziniola?