Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 25 lutego 2011

DC Maniak (13)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 11.02.2011 - 24.02.2011:

*Zmarł Dwayne McDuffie - scenarzysta filmów animowanych, m.in. "Justice League: Crisis On Two Earths" i najnowszego filmu "All-Star Superman" oraz wielu komiksów, w tym kilku numerów obecnej serii "Justice League of America" czy niedawno wydanego "Milestone Forever". Śmierć nastąpiła 22 lutego w wyniku komplikacji po operacji z poprzedniego dnia.

*DC zamyka kolejne miesięczniki. W marcu "Azrael", w kwietniu "Batman: Confidential" i "Batman: Streets of Gotham". W maju ich los podzielą "R.E.B.E.L.S.", "JSA All-Stars", "Freedom Fighters", "Doom Patrol" i "Outsiders" (ostatni numer ukaże się jako "Batman and  the Outsiders").

*Peter J. Tomasi o zapoczątkowanym właśnie runie w "Batman and Robin".

*Judd Winick o zbliżającej się do końca serii "Justice League: Generation Lost".
*Geoff Johns odpowiada na 3 pytania dotyczące "Flashpoint".

*Scott Snyder o tym, co w najbliższych numerach "Detective Comics".

*Pierwszy złoczyńca w dziejach Gotham City i mroczna tajemnica sięgająca początków istnienia miasta, która wpływa na teraźniejszość, sekrety starych gothamskich rodów oraz miejskiej architektury - to wszystko w mini serii "Batman: Gates of Gotham", o której opowiada jej scenarzysta Scott Snyder.

*Graficzne zajawki z eventu "War of the Green Lanterns".

*Komiksy z DC zapowiedziane na maj.

*Edytor Mike Marts o przyszłości bat-komiksów.

*Adrianne Palicki  została wybrana do roli Wonder Woman. Reżyserem serialu prawdopodobnie zostanie Jeffrey  Reiner.

*DJ Caruso wyreżyseruje adaptację głośnego komiku Gartha Ennisa "Kaznodzieja".

*Kevin Costner wystąpi w nowym filmie z Supermanem, podobno wcieli się w Jonathana Kenta. Sam Człowiek ze Stali z kolei ma być bardziej "fizyczny", głównym łotrem nie będzie raczej Lex Luthor, a jakiś potężny wróg, z którym przyjdzie walczyć herosowi. Tymczasem termin ekranizacji goni nieubłagalnie, a studio Warner Bros. ma wątpliwości, co do Zacka Snydera - nie jest zachwycone ostatnim filmem reżysera ("Sucker Punch").

*Tom Hardy i Joseph Gordon-Levitt już są w obsadzie "The Dark Knight Rises", dołączyć ma do nich kolejna gwiazda "Incepcji" - Marion Cottilard. Skoro wspominamy już o Hardym, to aktor zapewnił, że jego Bane będzie zupełnie inny niż ten z niesławnego filmu Schumachera  "Batman i Robin", Hardy musi przybrać na masie 15 kilogramów.

*W ostatnim sezonie "Tajemnic Smallville" powróci Lex Luthor, widzowie mają też zobaczyć Superboya, którym będzie ocalały klon Alexandra Luthora z domieszką DNA Clarka Kenta.

*Film zza kulis produkcji animacji "Green Lantern: Emerald Knights", okładka oraz trailer

*Zwiastun gry "Green Lantern: Rise of the Manhunters".
Okładka tygodnia (09.02.2011): "Justice League: Generation Lost" #19, autor Dustin Nguyen. 3 kolory i znajoma scena sprawia, że okładka od razu przykuwa uwagę, a geek we mnie krzyczy "nieee!".

Zeszytówka tygodnia (09.02.2011): Pierwszy raz w historii kolumny "Zeszytówką tygodnia" zostają ex aequo dwa komiksy: 
-"Batman and Robin" #20, scenariusz Peter J. Tomasi, rysunki Patrick Gleason i Mark Irwin. Tak się robi dobre wejście. Pierwszy numer nowego teamu twórców jest wyjątkowo udany i sprawia, że chce się więcej. Tym jednym zeszytem Tomasi "kupił mnie" bardziej niż dotychczasowymi "Green Lantern: Emerald Warriors", rysunki Gleasona zaś wbrew moim obawom pasują jak ulał do bat-uniwersum. Fabuła dziwaczna, jak wcześniej w "B&R" pisanym przez Morrisona. Jednym słowem jest super.
-"Justice League: Generation Lost" #19, scenariusz Judd Winick, rysunki Joe Bennett. Jeśli lubicie komiksy, które czyta się z zapartym tchem, w napięciu oczekując, co wydarzy się na następnej stronie, to dobrze trafiliście. Seria zbliża się ku końcowi wciąż przykuwając uwagę czytelnika. A zakończenie takie, że szczęka opada.

Okładka tygodnia (16.02.2011): "Supergirl" #61, autorzy Amy Reeder i Richard Friend. Prostota, onomatopeiczność i słaba konkurencja zdecydowały o wygranej tej właśnie okładki.

Zeszytówka tygodnia (16.02.2011): "Green Lantern Corps" #57, scenariusz Tony Bedard, rysunki Tyler Kirkham i Batt. Graficznie wciąż seria pozostawia wiele do życzenia, Bedard wynagrodzą ten mankament fabularnym twistem serwując finał historii, którego nie dało się przewidzieć. I jaka radość, że Sinestro mimo paktu o nieagresji wobec pozostałych Korpusów wciąż jest pierwszoligowym bad-assem.

To się nazywa wilgotny pocałunek (to czerwone to gniew, jeśli ktoś nie jest na bieżąco z Latarnikami - Czerwoni nim "wymiotują") - kadr z "Green Lantern: Emerald Warriors" #7:

Brak komentarzy: