Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 11 lutego 2011

DC Maniak (12)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 27.01.2011  - 10.02.2011:
*Eventowi "Flashpoint" będzie towarzyszyć aż 14 (!) mini serii. Znamy już autorów kilku z nich. Seria "Booster Gold" będzie związana z "Flashpoint" o czy świadczy ta plansza. Tie-inem "BG" stanie się już od majowego 44 zeszytu, gdy serię ponownie przejmie  scenarzysta/rysownik Dan Jurgens
*Grafika z historii "Reign of Doomsday", gdzie monstrum bierze na cel osobników  z "S" na
kostiumach. 
*Bryan Q. Miller  o tym, co dalej w "Batgirl". 
*Paul Dini został autorem scenariusza do 6-częściowej mini serii stanowiącej pomost pomiędzy grami "Batman: Arkham Asylum" i Batman" Arkham City". Szczegóły fabuły
*Znany z serialu "Dynastia Tudorów" Henry Cavill zagra Clarka Kenta/Supermana w nowym filmie o przygodach Człowieka ze Stali (premiera grudzień 2012). Trwają poszukiwania  odtwórczyni roli Lois Lane. 
*Szczegóły pilotowego odcinka serialu "Wonder Woman". 
*Kolejny po Tomie Hardy'm aktor z "Incepcji" wystąpi w "The Dark Knight Rises". Kogo zagra Joseph Gordon-Levitt jeszcze nie wiadomo, ale Internet wrze od plotek. 
*Finałowy odcinek 10 sezonu (i zarazem ostatniego) "Tajemnic Smallville" będzie trwać blisko 2 godziny. 
*7 czerwca w USA premiera na DVD i Blu-ray animacji "Green Lantern: Emerald Warriors" (głos pod Hala Jordana podłoży Nathan Fillion
*Nowy trailer z "DC Universe Online". 
*Prawdopodobnie najlepszy animowany fan film. O kim? O Supermanie.
*Zapowiedziano powieść graficzną "Batman: Noel", którą nie tylko narysuje, ale również napisze debiutujący w roli scenarzysty Lee Bermejo.
Okładka tygodnia (26.01.2011): "Green Arrow" #8, autor Mauro Cascioli.
Szmaragdowy Łucznik kreską Cascioliego jest esencją samą w sobie. Dodatkowo uznanie za ciekawy pomysł na logo. Jaka szkoda, że seria póki co nie jest nawet przeciętnych lotów i nie zasługuje na tak wyśmienite okładki miesiąc w miesiąc. 
Zeszytówka tygodnia (26.01.2011): "Action Comics" #897. Scenariusz Paul Cornell, rysunki Pete Woods.
Zeszyt wygrał z najnowszym "Detective Comics" za sprawą zderzenia w runie Cornella dwóch nieprzeciętnych osobowości - Lexa Luthora i Jokera. Obaj geniusze zbrodni jedynie rozmawiają, a historia mimo to jest lekturą dającą więcej niż dobrą zabawę. 
Okładka tygodnia (02.02.2011): "Brightest Day" #19, autorzy David Finch i Scott Williams.
Ładnie odmalowane podmorskie głębiny i złowieszczy Black Manta, który w środku numeru [spojler!] pokazuje Aquamanowi, gdzie raki zimują (niedosłownie oczywiście). 
Zeszytówka tygodnia (02.02.2011): "Secert Six" #30. Scenariusz Gail Simone, rysunki J. Calafiore.
Jak zwykle, w tygodniu, gdy wychodzi nowy numer z "Szóstką" konkurencja nie ma szans. W najlepszej (zdaniem autora tej kolumny) serii regularnej z DCU dochodzi do rewanżu z "najdziwniejszymi z dziwnych", czyli Doom Patrol. Dokończenie tej szalonej historii w najbliższym zeszycie "DP". 
Na deser plansza z ostatniego numeru "Action Comics":

1 komentarz:

Tomek pisze...

Te artykuły idealnie obrazuja poziom: fiat 126 kontra dodge viper. polska vs usa.