Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Zapowiedzi 2014: Wydawnictwo Komiksowe

Dziś zapraszam na zapoznanie się z zapowiedziami Wydawnictwa Komiksowego. Poza spisem pewniaków i zasygnalizowaniem kilku niespodzianek, Wojciech Szot podsumowuje pierwszy rok działalności WK. 
PEWNIAKI
Cieszy fakt, że kontynuowane będą "Wieże Bois-Maury" Hermanna. W drugiej połowie roku dostaniemy ostatnie pięć tomów serii. Poza tym, wydawnictwo podtrzymuje swój cykl wydawniczy - kolejne albumy publikowane będą w cyklu miesięcznym. Możemy spodziewać się drugiego tomu "Krucjaty" (kwiecień) i opracowanej przez Adama Ruska serii "Dawny komiks polski" (marzec). Ponadto wydawnictwo proponuje: 
"Ethel i Ernest. Prawdziwa historia" Raymonda Briggsa (styczeń), 

"Oczko w głowie tatusia" Mary M. Talbot i Bryana Talbota (luty), 
"Życie". Powieść graficzna"Yoshihiro Tatsumiegio (maj), 
"Życie nie jest takie straszne, jeśli starcza ci sił" Setha (maj), 
"Zdane na siebie" Miriam Katin (czerwiec), 
Dwa tomy "Dawno temu we Francji" Fabiena Nury i Sylvaina Vallee (lipiec)  
"Bar starego Francuza" (październik) - więcej informacji tutaj. 
The Wolf Man. Graphic Freud" Sławy Harasymowicz i Richarda Appignanesi - więcej informacji tutaj.
PLANY
Wojciech Szot: Więcej zapowiedzi w tej chwili nie chcemy ogłaszać z terminami. W portfelu mamy takie tytuły jak "Local" Bryana Wooda i Ryana Kelly'ego oraz "The Gigantic Beard That Was Evil" Stephena Collinsa, ale terminy wydań mogą się zmieniać, zwłaszcza jeśli znowu uda się kupić coś tak fantastycznego i trudnego w robocie jak "Kot Rabina" (egzemplarz tego komiksu można wygrać w ziniolowym konkursie - przyp. red.) czy "Wieże Bois-Maury". A mam na oku kilka takich tytułów. 
Inna sprawa, że w 2014 chcę rozszerzyć ofertę i wystartować z dwoma może nawet nowymi imprintami. Mangowym i literackim. Oczywiście jak się to uda, to będę trupem ze zmęczenia, ale wniebowziętym, bo pomysły są dobre i powinny się nie tylko spodobać, ale i sprzedać. 
Także w Sklep.gildia.pl mocno pracujemy nad tym by się rozwijać czego efektem są Duzelitery.pl, książki drukowane na życzenie a w planach nowa grafika sklepu i księgarnia stacjonarna. 
Trzeba mieć odważne wizje i próbować wchodzić jak najwyżej. Wtedy przynajmniej się dłużej spada. 
Pracujemy - wolno ale wciąż do przodu - nad trzema tytułami polskich autorów. Tak jak zapowiedziałem likwidując stypendium Sklep.gildia.pl - kasę ze stypendium wkładamy w finansowo wątpliwe projekty. Artystycznie jak najmniej wątpliwe - komiksy będą wymuskane i wypieszczone pod względem wydawniczym. Nie chcę jeszcze zdradzać nazwisk ani pomysłów ale najpóźniej w marcu wszystko będzie jasne. 
PODSUMOWANIE ROKU 2013
2013 rok był rokiem debiutu, choć chyba nikt nas jak debiutantów nie traktował. Zwłaszcza, że włożyliśmy sporo kasy w wydanie kilkunastu albumów w większości świetnych autorów. To był rok, w którym przekonałem się, że sprzedaje się pewien typ komiksu i taki typ mamy zamiar dalej publikować. Co nie znaczy, że nie wydamy komiksów niesprzedających się najlepiej - wydawanie czasem musi być też hedonistyczną przyjemnością z założeniem, że wychodzi się na zero. 
Może za dużo o kasie piszę, ale tak na dobrą sprawę to o czym wydawca ma pisać? Każdy z nas ma świetnych autorów, super pomysły, fajne książki... A na końcu i tak liczy się suma z excela. 
Mam nadzieję tylko, że klienci dostrzegli, że nasze komiksy - choć może nie zawsze wydane genialnie - mają naprawdę świetne ceny.

Brak komentarzy: