Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 13 grudnia 2013

Zapowiedzi 2014: Wydawnictwo Ważka

Jak co roku, Ziniol ujawnia zapowiedzi wydawnicze na rok 2014. Jako pierwsze zaprezentuje się Wydawnictwo Ważka. 
Łukasz Turek: No i tak. Ważka odwiesiła rękawice na kołek, ten etap jest już zakończony, co nie oznacza wstrzymania działalności wydawniczej. Na pierwszy plan pójdzie projekt ATTIKA. A oto kilka słów: 
„Lecz zanim Bóg powołał ziemię do życia, stworzył ATTIKĘ. Maleńką planetę dla której powołał dzień i noc. Zwierzostan i roślinność wielorakiego rodzaju… stworzył ludzi i dał im rozum. I po dziś dzień jest to największa makieta, którą krąży przez bezkres kosmosu. A mieszkańcy Attiki mieli swoje pomysły, swoje zmartwienia, klątwy i momenty szczęścia. Płodzili dyktatorów, artystów, rzemieślników i bezrobotnych. Polityków i tych co ich wybierają. I przyglądał się Bóg z zaciekawieniem przez około 5000 tysięcy lat ziemskich, aż w końcu orzekł: pójdźmy na całość. I powielił swój pomysł, ale na większą skalę. I tak Uruchomiona została Ziemia.” 
W ramach tego założenie powstanie seria opisująca dzieje planety. Będą to niewielkie objętościowo zeszyty zawierające „czystą” literaturę, picture booki lub produkty komiksopodobne. Koncepcja wzięła się ze starego pomysłu, aby stworzyć swoje własne uniwersum. Wszystko będzie robione na zasadzie handmade. A oto tytuły pierwszych publikacji: 
Niebieskie, złośliwe i martwe - inspirowane "Strażnikami" Moore’a czyli przeniesienie struktury superbohaterskiej na poletko ATTIKI. Będzie tam nawet odpowiednik Dr. Manhattana, a całość rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia obchodów, ku czci Frakcji Naszych Dobrych Ludzi 
Potwór - Od wielu lat ludność wioski bała się potwora, który przerażał nawet najbardziej odważnych. W końcu jeden człowiek pokonał bestię i po dziś dzień ludzie kłaniają się po pas swojemu wybawcy. Minęły lata i wszystko wskazuje, że bestia wróciła. Trudnego zadania zabicia potwora podejmuje się wnuk bohatera. 
Wydawca zawsze się znajdzie - relacja na żywo z publicznego szoł, podczas którego ludzie spowiadają się ze swoich najstraszliwszych grzechów. W finale prowadzący otrzymują tajemniczy telefon. 
Tunguska - historia kontrowersyjnej grupy grającej synthpop, która nie mogąc poradzić sobie z utratą popularności, obmyśla bardzo nietypowy plan. 
A może zrobimy sobie piknik? - Orwell, Orwell i jeszcze raz Orwell. Coś o totalitaryzmie, który nie obcy był nawet na Attice 
IMIGRANSON - przygody emigrantów powracających z wyspy zieleni i ultrafioletu.   
Strajk - sci-fi o robocie, który musi ocalić swoich „ziomków” oraz naprawić mocno popsute kontakty z ludźmi. 
Z - eksperymentalna rzecz o tym co może spotkać dziewczynę jednego dnia czyli problemy z przerośniętym ego, nadmiarem ambicji. Czyli sama jest wszystkiemu winna.
To są tytuły, które pierwsze czekają w kolejce. Z racji niewielkiej objętości ich cena będzie symboliczna. Pierwsza książka będzie gotowa już w lutym, do tego czasu mam nadzieję uruchomić stronę, aby to miało jakiś sens i żeby potencjalny chętny miał podgląd w czym, co i jak. 
Rodzina pana Szenka - komiks narysowany w kolorze, przez co nie miałem środków, aby to wydrukować. Dodatkowo rozrósł się nieco objętościowo. Mam nadzieję, że jakaś forsa się znajdzie… zawsze jest też Wspieraj kulturę, albo pożyczka w Providencie. Jeżeli Attika się dobrze przyjmie to obawiam się, że to na niej położę większy nacisk. 
Reszta - komiksy niewydajne, kontynuacje części zaczętych przez Ważkę oraz niektóre z moich planów. Każdy wie o czym mówię, więc mam ochotę pojechać z czymś na MFK.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Murowana klęska wydawnicza. To już nie są czasy na takie zabawy, chociaż każdy bawi się tak jak potrafi. Mimo wszystko powodzenia.

Anonimowy pisze...

Targetem Ważki staje się nisza niszy.