Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 18 grudnia 2013

Zapowiedzi 2014: Mucha Comics

Rok 2013 podsumowuje dzisiaj Christine Meyer, redaktor naczelna Mucha Comics, potwierdzając pewniaka do wydania na rok nadchodzący oraz określając planowaną przez Muchę ilość tytułów do wydania. 
Christine Meyer: Niestety, z racji tego, że negocjacje w sprawie większości tytułów nie są jeszcze zakończone, mogę jedynie potwierdzić, że na pewno wydamy komiks "Batman: Dark Victory". Jego premiera nastąpi na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W ciągu roku powinniśmy wydać od 5 do 8 tytułów (wliczając w to wspomnianego "Batmana") - ta ilość będzie zależała od tego, jak bardzo będziemy zaangażowani w kolekcję Hachette. 
Choć w mijającym roku wydaliśmy jedynie pięć albumów, był to jak dotąd najlepszy rok dla Muchy. Ku mojemu zdziwieniu, zarówno "Kick-Ass", jak i "Batman: The Long Halloween" wyprzedały się w ciągu 3-4 miesięcy, co było dla nas zupełnie niezwykłe. Te dwa tytuły są bardzo wyjątkowe, więc nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że rynek komiksów super-hero się rozrasta, wierzę natomiast, że obecność Hachette przyczyniła się do znacznego zwiększenia zainteresowania tymi komiksami.  
"Batman: Dark Victory". Jeph Loeb (scenariusz), Tim Sale (rysunki), objętość: około 400 stron; zaprezentowana powyżej okładka jest tymczasowa - nie przedstawia okładki wydania polskiego.

Brak komentarzy: