Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 18 października 2013

Kibicujemy (355)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Pamiętacie "Portal"? O pracach nad komiksem raportowali w dziale kibicowskim Kajetan Wykurz i Maciej Andrysiak. Od momentu opublikowania ich tekstu do ekipy doszedł jeszcze jeden twórca, który zajął się kolorem. Sprawdźcie co dziś do powiedzenia ma Kajetan i zerknijcie jak wygląda prezentowana już na naszych łamach plansza w wersji kolorowej. Bonusowo: szalone gify!
Mój udział w pracy nad "Portalem"(czyli rysunki) powoli dobiega końca. Natomiast od pewnego czasu mamy na pokładzie kolejnego twórcę. Za kolor odpowiedzialny będzie Marcin Surma, twórca znany z takich komiksów, jak "168", czy "Woroszyłowgrad". Jego unikatowy styl wspaniale dopełnia mroczną historię komiksu. Kolory są drapieżne, ale też pięknie wyważone, nadając rysunkom klimat grozy i niepokoju. Marcin ma przed sobą jeszcze sporo plansz do pokolorowania, ale te kilkanaście, które do tej pory pomalował robią naprawdę świetne wrażenie. Trzymajcie kciuki za Xulma i kibicujcie projektowi! 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Piotr Nowacki

1 komentarz:

Andrzej Janicki pisze...

Kolor przykrywa fajną kreskę, chyba zbyt wiele czerni... Brak pomysłu :(