Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 8 października 2013

Kibicujemy (352)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Rafał Trejnis zdradza nam dzisiaj mroczne sekrety swojego autorskiego komiksu!
Inspiracją dla fabuły stała się prawdziwa historia, która rozegrała się w 2007 r. w domu zakonnym sióstr Betanek w Kazimierzu Dolnym. Wtedy pod wpływem siostry przełożonej i tajemniczego księdza z zewnątrz zakonnice weszły w konflikt z władzami kościelnym a następnie wykluczone z zakonu i eksmitowane z klasztoru. Komiks ujawni mroczne kulisy tamtych wydarzeń.
Z misją ostatniej szansy Watykan wysyła do skonfliktowanych zakonnic dominikanina, ojca Bielawę. Tajemniczy mediator ma duże doświadczenie w sprowadzaniu zbłąkanych owieczek na właściwą ścieżkę. W klasztorze zbiegną się też drogi pozostałych bohaterów: szukającego sprawiedliwości weterana z Afganistanu, próbującej uratować siostrę dziewczyny, agentów ABW i wścibskiej dziennikarki. Zwykły zbieg okoliczności, diabelski spisek, a może boski plan?
Gotowych jest 20 stron komiksu. Obecnie pracuję nad dalszą częścią scenariusza starając się przyrządzić z tej fabularnej papki smakowitego fast fooda. Trzymajcie kciuki.
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Rafał Szłapa

Brak komentarzy: