Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 9 października 2013

Kibicujemy (353)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
O postaciach występujących w "Magicznej wojowniczce Andromedzie" opowie dzisiaj scenarzysta komiksu - Sebastian Miłosz, a jego wywód zilustruje Dorota Kossakowska. Zapraszam:
Główną bohaterką jest Monika - półsierota wychowująca się z ojcem. Monika nie jest stworzeniem specjalnie bystrym, nie posunąłbym się do stwierdzenia, że jest głupia (chociaż chyba posunąłem się do takiego poprzednio), ale nie należy do bystrych istot. Jest za to roztargniona, trochę leniwa, wesoła, beztroska i roztrzepana. Uczy się w drugiej klasie dobrego prywatnego liceum w Warszawie. Jak wygląda, to każdy na ilustracji widzi - ot, przeciętna postać, zgrabna, długowłosa i trochę nijaka.
 

Dorota, przyjaciółka głównej bohaterki, też taka w stereotypie mang o mahou shojo. Nieco mniej przyciągająca wzrok, ale też ładna dziewczyna, okularki, dobre wyniki w nauce, wiecznie poukładana (aż do chwili rozpoczęcia akcji naszej mangi). Jest częstym gościem w domu Moniki. Chodzą razem do klasy. W scenariuszu pełni podwójną rolę - wsparcia logistycznego - ale dopiero na dalszym etapie, ponieważ początkowo nie zostaje dopuszczona do tajemnicy. Zanim to nastąpi staje się przynętą w rękach "tych złych", żeby Andromedę wywabić wreszcie z ukrycia i zmusić do działania.

Bran - magiczne zwierzę. Mówiący kruk. Nuff said.
Ojciec Moniki - gdyby nie to, że jest wdowcem, to określenie pantoflarz oddawałoby go najlepiej. Ale za to potrafi świetnie gotować i w ogóle to, chyba, ma dobre serce. Albo coś takiego. Nie jest specjalnie ważną postacią.
Sebastian - nowy chłopak w klasie. Dorota uważa, że niesamowicie piękny i traci dla niego głowę. Zanim jeszcze zdąży go poznać.
 
Obersturmbannführer Schönheit von Vogelsang - ma w tym mieście stare porachunki, które wraca wyrównać. To jest ciekawa w sumie postać, nawet nie całkiem zła, bardziej taka tragiczna; ze względu na swoją kondycję przypomina pewnego bohatera heroic fantasy, tylko, o ile tamten był chaotyczny chaotyczny, to ten jest chaotyczny zły.
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec

Brak komentarzy: