Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 27 grudnia 2012

Zapowiedzi 2013: timof comics/ Mroja Press

Przedstawiamy zapowiedzi timof comics na rok 2013. To, co poniżej to spis pewniaków, który prawdopodobnie zostanie uzupełniony kilkoma innymi pozycjami.
2013 rozpocznie się tym, co było zapowiadane na koniec 2012 - "Strefa bezpieczeństwa Gorażde" Joe Sacco i "Komiks w szponach miernoty" Jerzego Szyłaka powinny mieć premierę na przełomie stycznia i lutego. Zestaw zostanie wsparty najnowszą produkcją Adama Święckiego z cyklu "Przebudzone legendy". "Oczy dla kruka" zapowiadają się bardzo ciekawie - więcej o tym komiksie możecie poczytać w ziniolowym kibicowaniu.
W marcu: "Doomboy" Tony'ego Sandovala oraz tajemniczy komiks portugalskiego autora.
Kwiecień: "Are You My Mother?" Alison Bechdel, znanej z "Fun Home" (wydanego w koprodukcji timofa i Abiektu w 2008 roku). 
Maj to bardzo mocne uderzenie w postaci trzech "musiszmieciów": "Dzienniki rosyjskie" Igorta ("Dzienniki ukraińskie" recenzowaliśmy tutaj), "Portugal" Cirila Pedrosy oraz "Noir" Łukasza Bogacza i Wojciecha Stefańca. Trailer do tego ostatniego komiksu obejrzeć możecie tutaj.
W czerwcu po latach perturbacji, światło dzienne ujrzy finał "Domu żałoby". Być może w tym samym miesiącu wydany zostanie kolejny tom "Profesora Bella" oraz książka Jerzego Szyłaka "Gra ciałem". Kontynuacji kolejnych znakomitych serii można spodziewać się w sierpniu, kiedy to planowana jest publikacja "Lincolna 3", oraz we wrześniu, gdy światło dzienne powinien ujrzeć ósmy tom "Rewolucji" Mateusza Skutnika.
Na październik wydawca przygotuje (zapowiadany już na 2012) komiks "Vincent i van Gogh" Smudji. W listopadzie spodziewać się możecie trzeciego tomu "Fotostory", a między majem a październikiem - "Palestyny" Joe Sacco.
W ramach imprintu Dolna Półka zapowiadane są dwa kolejne numery antologii "Profanum" oraz druga część serii "Pobite Gary" Małgorzaty Szymańskiej.

5 komentarzy:

Marcin Łuczak pisze...

RE-WE-LA-CJA!!!

Szymon K. pisze...

Świetne zapowiedzi (jak zwykle!).
PS. Może w końcu jakiegoś "Bella" uda się bez pikseli wydać ;)

Anonimowy pisze...

Przepraszam za wyrażenie, ale...Timof się nie pierdoli! W tym roku troche mnie z kasy ogołocił i widać, że w 2013 znów to zrobi. Super!

Maciej Gierszewski pisze...

rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko u Timofa; wypada zacząć zbierać kaskę!

m. rucińska pisze...

Zacieram ręce:)