Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 27 października 2012

Nikifor - okładka

W połowie listopada (uroczysta premiera 30 XI) wydawnictwo Ważka opublikuje album Nikifor: Krynica oczami Nikifora. 32 strony, papier kredowy, format B5, cena: 26 zł. Autorami komiksu są połączone siły Ziniolowo-Maszinowe: Dominik Szcześniak (scenariusz) i Daniel Gutowski (rysunki).

Ponadto, poniżej znajdziecie dwie rzeczy, które nie znajdą się w komiksie. Planszę z grafikami koncepcyjnymi oraz pierwotną wersję okładki.

6 komentarzy:

Kapral pisze...

Była taka książka Redlińskiego "Nikiformy" :) Zresztą świetna.

Anonimowy pisze...

Tylko dlaczego rysunki takie brzydkie?

Wojciech Gawlikowski

Piotr Machłajewski pisze...

Intrygująca grafika. Komiks o malarzu, a więc koncepcja plastyczna narzuca się sama... To duże niebezpieczeństwo dla komiksu, tym bardziej, że tytuł jest karkołomny - jak wiadomo cała niemal twórczość Nikifora to Krynica "widziana jego oczami". 40.000 obrazów. Nasuwa się pytanie: co więcej można powiedzieć/pokazać w komiksie. Ciekaw jestem jak Dominik z tego wybrnie.

Piotr Machłajewski pisze...

A tak z innej beczki: znacie jakieś inne komiksy o malarzach? O artystach sztuk wizualnych?

Bira pisze...

Great Comics art! Nice to see!

turucorp pisze...

@PM, i owszem, np. Gradimir Smudja robi tego typu komiksy (min. o Van Goghu i Toulouse-Lautrecu), Timof ma go w zapowiedziach na przyszly rok.