Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 10 marca 2014

Kibicujemy (386)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Dziś Hubert Ronek ujawnia nieco więcej informacji a propos komiksu "World of Aghart", jak również jedną istotną kwestię odnośnie "Lenny'ego" - okładkę. Jednocześnie Hubert wystartował ze zbiórką kasy na komiks "Jestem Bogiem". Zbiórka odbywa się na stronie Polak potrafi. Kibicujemy!
Hubert Ronek: W mojej głowie World of Aghart powstał jako zeszytówka, podzielona na trzy serie:
­ World of Aghart
­ World of Aghart: Klasztor
­ World of Aghart: Fangha 
Na razie trzymam się tego formatu, być może realia wydawnicze zrewidują te plany (ze względu na fabułę, można zupełnie bezboleśnie przejść do europejskiego standardu wydania). Pierwsza z wymienonych serii (World of Aghart) skupia się na bohaterach powiązanych z dworem władcy, niejakiego Mastara. Druga, (World of Aghart: Klasztor) przedstawiająca świat mnichów, rozgrywa się równolegle, jest powiązana z pierwszą, ale pisana w taki sposób, by można je czytać zupełnie niezależnie. Seria trzecia (World of Aghart: Fangha) to historia rozwijająca wątki poboczne, a właściwie tło dwóch pierwszych serii. Opowiada o tytułowym Turnieju Fangha, którego dotyczył short opublikowany dwa lata temu w katalogu MFK. Akcja WoA: Fangha (w odniesieniu do dwóch pozostałych serii) rozgrywa się w nieokreślonej przeszłości. 
Od ostatniego Kibicowania WoA coś drgnęło. Jest pewien pomysł na wydanie komiksu (pierwszego zeszytu) ­ na razie zbyt raczkujący, by o nim pisać. Ale kciuki możecie trzymać! Posiedziałem też trochę nad tekstem, co zaowocowało tym, że gotowe są pełne scenariusze na pięć kolejnych zeszytów (plus streszczenia kilku następnych). Projekt powoli, ale krok po kroku się rozrasta. Pierwszy zeszyt (z wielu względów) robię sam, ale jeśli już World of Aghart wystartuje, na pewno będę chciał "podzielić się" pracą z innymi autorami. Są chętni (rysownicy, inkerzy, koloryści)? 
No i jeszcze słowo o Lennym, a właściwie obrazek ­ nie do końca ostateczna wersja okładki: 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Krzysztof Małecki

1 komentarz:

Tomek pisze...

Nowy tytan pracy :)