Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 18 marca 2014

Komiks iberyjski: Półwysep w kadrach

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wystawy "Komiks iberyjski: Półwysep w kadrach", która odbyła się w Lublinie. 
Wystawa została zorganizowana przy współpracy Instytutu Camõesa i Instytutu Cervantesa. Zawierała prace ośmiu współczesnych artystów portugalskich (Joana Afonso, Pedro Serpa, Filipe Abranches, Marc Parchow, Rocardo Cabral, Marco Mendes, Luís Louro, Rui Lacas) i ośmiu hiszpańskich (Mireia Pérez, Bartolomé Seguí, Joaquin Aubert Puigarnau, Max, Pepo Pérez, Miguel Gallardo, Paco Roca, Alfonso Zapico). Wszystkie prace prezentują różnorodność stylów, pomysłów twórczych, stanowiąc doskonały przykład tej cenionej formy sztuki w Portugalii, w Hiszpanii, a także w Polsce.  
Wystawa w Lublinie została zorganizowana pod patronatem J. M. Rektora dr hab. prof. UMCS Stanisława Michałowskiego i wpisała się w bogaty program obchodów 70-lecia UMCS. Wystawa była otwarta do dnia 14 marca w Muzeum UMCS.

Brak komentarzy: