Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

niedziela, 30 września 2012

Ziniol na MFKiG

Autor: Dominik Szcześniak 

Zazwyczaj przed MFKiG publikowałem info na temat tego gdzie i z czym załoga Ziniola będzie dostępna. W tym roku, jako że skład redakcji magazynu skurczył się do jednej osoby,  będzie bidniej:
Przede wszystkim The Very Best OFF The Ziniols vol 2: Rarities and B-Sides dostępny będzie na stoisku Ważki. Tam również znajdziecie Ksionza, do którego napisałem scenariusz, a Marcin Rustecki wykonał wspaniałe rysunki oraz Zamach na prezydenta Sławka Lewandowskiego, który zadebiutuje w nadchodzącym małymi kroczkami Ziniolu#53 serialem Wiadomości z Polski.
Kramik Ważki będzie wyglądał tak, że nie będzie można go nie zauważyć - w widocznym miejscu wyeksponowany będzie obraz Marcina Rusteckiego. Obecny będzie także kalendarz (dla kupujących komiks w przedsprzedaży) oraz - to pierwsza nowość - zwisały będą ksionzowe koszulki w dwóch wzorach i - nowość numer dwa - nabyć można będzie ksionzowe malografy. Ze spraw pozaksionzowych, wspomnę jeszcze, że na stoisku Ważki będzie można sobie zakupić komiksu Petera Kupera - The System (Vertigo) oraz Bleeding Hearts i Wild Life (Fantagraphics).
W niedzielę o 10:30 odbędzie się spotkanie ze mną i z Marcinem. Pogadamy o sprawach związanych z Ksionzem, ale przed pytaniami na inne tematy raczej się nie uchylimy. Podczas spotkania nastąpi uroczyste losowanie osoby, która przejmie w posiadanie wspomniany obraz Marcina przedstawiający głównego bohatera komiksu.
Również w niedzielę, ale o godzinie 13:00 zasiądziemy do wpisywania autografów wszystkim, którzy będą ich pożądać. A jako, że w sobotę dorywczo będziemy kręcić się wokół stoiska Ważki, również i tam można nas złapać i bez najmniejszego problemu zabazgrzemy Wam egzemplarze komiksu.
Na stoisku Ważki dostępne będą również oryginalne plansze niżej/wyżej podpisanego. Większość w formacie A3 (plus A4 w podręcznej teczce). Na przykład takie:
Zainteresowanych zapraszam do zaczepiania autora. A na stoisku Centrali znajdziecie świeży numer Zeszytów Komiksowych, poświęcony Śledziowi. Wewnątrz, obok bardzo zacnych nazwisk,  6-stronicowy komiks niżej podpisanego zatytułowany Komiks, który nie istniał.
A już niezależnie od powyższych informacji, zachęcam do wizyty w Łodzi (program Festiwalu dostępny jest pod tym linkiem). Będzie ogrom komiksów, mnóstwo ludzi, fajna atmosfera. Po prostu święto.
Start 5 października, w piątek. Do niedzieli na ulicach miasta będzie można potykać się o komiksiarzy.

Brak komentarzy: