Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Piguła - komiksowa prasówka (11)

Autor: Dominik Szcześniak


Weekend upłynął pod znakiem ważniejszych spraw niż komiksy. Nie pisała o nich większość serwisów i blogów, nie pisaliśmy o nich również na stronie "Ziniola". A jako, że cały ubiegły tydzień - wzorem kilku poprzednich - nie przyniósł nam zbyt wielu ciekawych informacji ani też takich o których już byśmy nie informowali, dzisiaj zajmę się sprawami wewnętrznymi magazynu.

Przede wszystkim, zbliża się premiera nowego numeru. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wyrobić się na LeSzKa, a wszelkie konkrety na temat zawartości ósemki będą znane po Komiksowej Warszawie, ale już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy. Wraca "Fotostory" - pierwszy odcinek drugiej serii zatytułowany jest "Stara. I nie rdzewieje" i serwuje bohaterom komiksu zupełnie niespodziewane wydarzenia. Obok sztandarowej serii "Ziniola" rozpoczynamy nową - "Trzy ostatnie dni" to zbiór niezwiązanych ze sobą krótkich historyjek, lekko uderzający w klimat chociażby "Strefy Zmroku". Pojawi się również Nick Abadzis oraz ekipa z Portugalii. Wgłębimy się w "Komiksowe sensacje XX wieku", pogrzebiemy pod ziemią i dla odmiany popiszemy co nieco o książkach.


Jako, że redakcja "Ziniola" będzie obecna na Komiksowej Warszawie, na blogu magazynu zaprezentujemy Wam kilka ciekawych materiałów związanych na przykład z gośćmi, którzy na Festiwalu się pojawią. Wielkimi krokami zbliża się także powrót "Przygód Leszka" - pierwsze plansze "Miejskiej legendy", które miałem okazję widzieć, zwalają z nóg nie tylko poprzez fakt, że nie są wykonane w czerni i bieli. Wkrótce będziecie mieli okazję sprawdzić Leszka w wykonaniu Leszka.


A skoro już obracam się wokół rodzinnych spraw - na deser możecie kliknąć w wywiad, jaki przeprowadził ze mną Tomek Kontny do "Wywiadówki". Dużo gadam, a to ponoć pierwsza część. Sprawdźcie.

Brak komentarzy: