Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 2 kwietnia 2010

Komiksowa Warszawa

Autor: Dominik Szcześniak

17 i 18 kwietnia 2010 roku po raz pierwszy na komiksowej mapie Polski zaistnieje Festiwal Komiksowa Warszawa. Impreza, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe odbędzie się w Centralnym Basenie Artystycznym. Gośćmi festiwalu będą m.in. Jeff Lemire, Mateusz Skutnik, Piotr Kowalski, Maciej Łazowski, Agata Bara i Paweł Kłudkiewicz. Tak, jak nad innymi fajnymi zdarzeniami, tak i nad tym "Ziniol" obejmuje patronat. O tym, jak wyglądał będzie plakat festiwalu dudni w sieci od jakiegoś czasu. Czyżby tak, jak na obrazku poniżej?

W programie znalazło się spotkanie "Komiksowa prasa", na którym zasiądą redakcje "Kartonu", "Kolektywu" i "Ziniola". Jak wiadomo, walka pomiędzy magazynami na "K" ("KKK", "Krakers", "Katastrofa", "Kwadrata", "KGB", "Koks", "Komiks Forum", "Klatka", "Kontra") a magazynami na "Z" ("Zeszyty Komiksowe", "Zaćma", "Zimne Nogi", "Znak/Znakomiks") to pradawny polski obyczaj. Stołeczni czytelnicy będą mogli się przekonać, co do powiedzenia mają przedstawiciele trzech najaktywniej działających obecnie pism komiksowych.

Obok prelekcji, spotkań, ciekawie zapowiadającego się afterparty oraz meczu koszykówki Wydawcy - Reszta Świata, na Komiksowej Warszawie zaistnieją premierowe albumy, wśród których warto zwrócić uwagę na komiksowy Przewodnik po Warszawie. Spis treści Przewodnika po kliknięciu w obrazek poniżej:

Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do przyjazdu. Tym, którzy zostaną w domu zaserwujemy nieco informacji i relacji z placu boju na stronie "Ziniola".

4 komentarze:

Maciej pisze...

A KZ ma zarówno Ka i Zet!

lucek pisze...

czyli jest czymś, co łączy wszystkie magazyny na literkę "k" z magazynami na literkę "z"? Takim spoiwem?

Ystad pisze...

Super skonstruowany spis treści przewodnika

asu pisze...

to spis autorów
spis treści wygląda jeszcze ciekawiej! :D
a plakat wiedzę przeciekł przed poprawkowy.