Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 23 grudnia 2017

Zapowiedzi 2018: Wydawnictwo Komiksowe

W corocznym cyklu z zapowiedziami wydawniczymi tym razem o planach Wydawnictwa Komiksowego opowie Wojciech Szot. Najpierw jednak zdradzi, co było największym sukcesem sprzedażowym wydawnictwa w mijającym roku:
Ja, Nina Szubur Daniela Chmielewskiego
Największym hitem Wydawnictwa Komiksowego w 2017 roku była zdecydowanie Totalnie nie nostalgia, której sprzedaż osiągnęła fantastyczny wynik, rzadko dostępny dla polskich nowych komiksów. Bardzo przyzwoita była też sprzedaż Jak schudnąć 30 kilo? i Stolpa, w tym drugim przypadku dająca szansę na wydanie kontynuacji, choć niestety nie w 2018 roku. 

Jak pewnie już wszyscy zauważyli ograniczam ilość wydawanych przez siebie książek. W najbliższym roku planuję wydać sześć tytułów. Zaczniemy od najważniejszego dla mnie - Ja, Nina Szubur Daniela Chmielewskiego, będącego komiksową adaptacją powieści Anna In w grobowcach świata Olgi Tokarczuk. To dzieło niezwykle odważne, z wielką i ambitną wizją, a jednocześnie wciągające czytadło. Wydamy to wyjątkowo ładnie i już się cieszę na pracę z tym tytułem.

Wszechksięga Tomasza Grządzieli
Będą trzy aż komiksy z konkursu Gildii - zwycięskie Anny Krztoń i Tomasza Grządzieli oraz nagrodzony Małgorzaty Kulik. Każdy z nich z innej bajki, zarówno w stylistyce jak i tematyce, co mnie dodatkowo cieszy. Myślę, że Grządzieli komiks będzie hitem jeśli chodzi o "macanie" podczas targów - wydamy Wszechksięgę w powiększonym formacie, żeby wydobyć jej niezwykłe piękno.
Anna Krztoń
Mam nadzieję, że na Komiksową Warszawę wydamy też komiks Michała Rzecznika, Sylwetki i cienie, ale autor znany jest ze swojej nieprzewidywalności w tej sprawie.
Sylwetki i cienie Michała Rzecznika
Na drugie półrocze planuję także komiks Judyty Sosny i Igora Jarka, Czarna studnia, także nagrodzony w konkursie Gildii.
Czarna studnia  Judyty Sosny i Igora Jarka

4 komentarze:

Pan Latar pisze...

A co z Pewnego razu we Francji? Prószyński czy WK? Jeśli WK, to co z Pewnego razu we Francji? ;)

Anonimowy pisze...

Same badziewie.

Agnes pisze...

Pierwszą biorę w ciemno.

Anonimowy pisze...

Liczę , że przez rok uda się wydać jutrzejszą premiere Azimuth t.4

http://nouveautes-editeurs.bnf.fr/annonces.html?id_declaration=10000000381648&titre_livre=Azimut_-_Tome_04