Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 14 grudnia 2017

Wideo: Wernisaże wystaw "Miasto narysowane" i "Lublin za krat"17 listopada 2017 roku w Punkcie Kultury przy ul. 1 Maja 35 w Lublinie odbył się wernisaż wystawy "Miasto narysowane" Dominika Szcześniaka. Na wystawie można było zobaczyć serię komiksów inspirowanych Lublinem oraz osadzonych w lubelskich realiach.
Podczas wernisażu odbyła się również premiera albumu komiksowego "Miasto narysowane", w którym obok prac autora znalazły się komiksy o Lublinie stworzone na potrzeby Komiksomatu, w których za rysunki odpowiadają: Katarzyna Babis, Marcin Rustecki, Wojciech Stefaniec, Rafał Trejnis i Daniel Grzeszkiewicz.
Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
Film: Bronowizja28 listopada o godzinie 18:00 w Punkcie Kultury w Lublinie odbył się wernisaż wystawy "Lublin zza krat". Znalazły się na niej komiksowe prace osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie, które powstały podczas trzymiesięcznych warsztatów przeprowadzonych tamże. 

Efektem warsztatów jest publikacja "Historie osadzone. Antologia więziennych komiksów o Lublinie". W albumie znalazło się dziesięć historii na temat Lublina w związku z jubileuszem 700-lecia miasta. Antologia w całości została stworzona przez osadzonych. 

Projekt został zrealizowany przez Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry we współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie w ramach zadania "Peryferia sztuki". Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Film: Bronowizja

Brak komentarzy: