Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 22 grudnia 2017

Zapowiedzi 2018: timof i cisi wspólnicy

W kolejnej odsłonie cyklu zapowiedzi wydawniczych zaglądamy do oficyny timof i cisi wspólnicy.

- 2017 był rokiem spokojnym. Najbardziej cieszę się ze sprzedaży Esmery i Kwaśnego jabłka, a samolubnie uwielbiam Ziemię swoich synów i Płatki - mówi o minionych 12 miesiącach Paweł Timofiejuk.

W planach wydawniczych timof comics wciąż znajdują się dwie książki - Główne problemy teoriii komiksu Wojciecha Birka oraz System komiksu Thierry'ego Groensteena. Wygląda na to, że wreszcie doczekamy się także premiery Hip Hop Family Tree - kolejne tomy tego komiksu mają być publikowane co kwartał.

Na początek roku (styczeń/luty) edytor zaplanował dziesiąty tom serii Ralph Azham Lewisa Trondheima. Na jedenastą odsłonę przygód naniebieszczonego wybrańca, o ile ukaże się we Francji, trzeba będzie poczekać do końca roku.

Ze znanych już polskiemu czytelnikowi tytułów, w roku 2018 powinny ukazać się kolejne części Lincolna (piąta) Oliviera, Jerome i Anne-Claire Jouvray i Ireny autorstwa Séverine Tréfouël, Jean-Davida Morvana i Davida Evrarda  (trzecia). Będą również drugie Czary Zjary Simona Hanselmanna, czwarty Centaurus Leo, Rodolphe'a i Zorana Janjetova oraz dwa kolejne tomy Szóstego rewolweru Cullena Bunna i Briana Hurtta, który niestety nie sprzedaje się na tyle dobrze, by wydawać go częściej.

Będzie nowy Oskar Ed Branko Jelinka, kolejny album Tony'ego Sandovala (Futura nostalgia 1 i 2), Cyrila Pedrosy (Złota era, tom 1 - tytuł roboczy) oraz S. Gipiego. Modlitewnikiem narodowym powróci na polski rynek autor Wolframu, Marcello Quintanilha.

W planach timofa i cichych wspólników znalazły się również takie albumy jak: Man Plus Andre Limy Araujo, Chiral brazylijskich autorów Eduardo Damasceno i Luísa Felipe Garrocho, Pantera Brechta Evensa oraz Lighter Than My Shadow Katie Green.
Timof comics nie zaniedbuje rodzimych autorów. W 2018 roku możemy spodziewać się m.in. takich albumów jak Rewolucje 11: Apokryfy oraz Morfołaki: Stary testament Mateusza Skutnika, Eden Tomasza Woroniaka, pierwszy tom Plemienia sów Łukasza Wnuczka trzeci album Fotostory. Pojawią się także projekty z Tonym Sandovalem, Przemysławem Truścińskim, Krzysztofem Gawronkiewiczem i Danielem Chmielewskim.
Pozostaje jeszcze kwestia legendarnej książeczki do albumu Prosto z piekła Alana Moore'a i Eddiego Campbella. Zapytaliśmy u źródła.

- Po latach czekania pojawiło się trzecie Na szybko spisane, a Bośniacki płaski pies zapowiedziano na połowę stycznia, więc nie ma już żadnych wymówek - książeczka do Prosto z piekła pojawi się na dziesięciolecie pierwotnej daty premiery, czyli na MFK 2018. Nie ma innej opcji - mówi odpowiedzialny za skład publikacji Łukasz Mazur.
Warto dodać, że edytor nie ma w planach wydania w 2018 roku żadnego komiksu Petera Milligana.

Kolejne zapowiedzi wydawnictwa przedstawimy po festiwalu komiksowym w Angouleme.

Brak komentarzy: