Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 20 grudnia 2011

Kibicujemy (231)

Autor: Maciej Pałka Kibicujcie komiksiarzom! Chyba nie spodziewaliście się, że "Bez końca" będziemy kibicować bez końca? Po niecałym roku trzymania kciuków - dziś ostatnia edycja. 
P i R szli wąskim, mrocznym korytarzem. Żadnych drzwi, żadnych odnóg, prosta droga. Milczeli. O czym tu gadać? Żuli gumy. Odgłos ich kroków tłumił gruby dywan, słychać było tylko ciche mlaskanie. Obaj trzymali ręce w kieszeniach, każdy z nich mełł w palcach kulki z drobnych kieszeniowych paproszków, żaden nie pomyślał nawet, że ten drugi robi to samo.
Korytarz się skończył niezapowiedzianie. Przystanęli przed odrapanymi drzwiami, spojrzeli po sobie, wzruszyli ramionami. P wdusił przycisk dzwonka, coś trzeba było zrobić. Wierzeje otwarły się z jękiem, stała w nich straszliwie gruba jejmość w podomce w żaby. Nadęła policzki, przewróciła oczami, białka strzeliły matowym blaskiem.
     - Ja pierdolę, to znowu wy, nie wierzę, uszczypnij mnie jeden z drugim, bo chyba śnię jakiś jebany koszmar.
     R począł gmerać czubkiem buta w dywanie, P śledził ruchy ćmy furkoczącej wokół gołej żarówki nad drzwiami, zderzającej się z ciepłą, szklaną bańką, pyłek z jej skrzydeł wpadł mu do oka, przymknął je i zaczął trzeć pięścią aż zrobiło się czerwone.
     - Bez końca mi tu przychodzicie, dupę zawracacie! Ten wasz zafajdany komiks bokiem mi już wychodzi, chore jakieś historie... Dziergam go jeszcze, w styczniu będzie, w styczniu roku Euro.
Trzasnęła drzwiami. P i R usiedli na miękkim dywanie. Nadleciało więcej ciem, cała chmara ciem, obsiadły żarówkę, zrobiło się ciem no.
     - No to koniec – rzucił P w ciemność, w ciszę.
     - Nie ma końca - odpow
„Bez koń
wyd. Kultura Gnie
styczeń 201
rysunki: Paweł Garw
fabuła: Roman Lipczy   
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

3 komentarze:

Maciej Gierszewski pisze...

oczywista, kibicuję!

Daniel Gizicki pisze...

kupię!

Maciej Pałka pisze...

Dzięki za możliwość kibicowania! Polecamy się na przyszłość.