Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 7 lipca 2011

Butenko pinxit - relacja z wernisażu i KONKURS

 Joanna Mielech oraz Bohdan Butenko
Szóstego lipca w jeleniogórskiej Galerii BWA odbył się wernisaż wystawy „Butenko pinxit”. Podczas spotkania z artystą rozmawiano m.in. o specyfice pracy twórczej w czasach PRL'u (brak przyzwolenia dla słowa „komiks”, całkowita akceptacja przez cenzurę i wydawców „historyjek obrazkowych”), o łączeniu słowa z obrazem, o sensacji, jaką w późnych latach pięćdziesiątych wzbudzały pierwsze polskie animacje (wykonywane przy pomocy dwóch wyżymaczek i 150 szyb). Butenko podzielił się z przybyłymi doświadczeniami w pracy typograficznej, wprowadził w tajniki realizacji projektów graficznych, zarówno tych ambitnych artystycznie, jaki i komercyjnych. Zapytany o stan współczesnego projektowania graficznego artysta odmówił komentarza. Wystawa potrwa do 6 sierpnia.
Piotr Machłajewski i Joanna Mielech (kuratorka wystawy). Fot. Archiwum BWA
www.galeria-bwa.karkonosze.com
BWA jelenia Góra i Ziniol ogłaszają konkurs, w którym można wygrać trzy ekskluzywne katalogi (nakład zaledwie 300 sztuk, 120 stron, 24/22cm, kolor). Katalogi otrzyma trójka pierwszych czytelników z poprawnymi odpowiedziami na poniższe pytania:
1. Podaj trzech autorów zdjęć do cyklu czarno-białych komiksów o Kwapiszonie.
2. Kto użyczył głosu do animacji pt. "Gucio i Cezar".
3. Jakie miasta zwiedził Kwapiszon podczas swojej ucieczki na łamach komiksu? Wymień trzy.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres ziniolzine@gmail.com.
Publiczność wernisażowa
Publiczność wernisażowa
Otwarcie wystawy. Butenko, Hobgarska, Mielech.
 Publiczność wernisażowa
 Butenko rozdaje autografy
Kwapiszon

Brak komentarzy: