Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 8 marca 2011

Kibicujemy (134)

Autor: Maciej Pałka WTEM! Gruchnęła wieść, iż doczekaliśmy się kolejnego komiksu o słynnym Wiedźminie. Na redakcyjnego maila otrzymaliśmy taką oto wiadomość do czytelników napisaną przez autora:
Witam
Nazywam się Arkadiusz Klimek i rysuję komiksy. Większość Czytelników zna mnie bardziej pod pseudonimem „Kirkor” którym od lat sygnuję moje prace.
Jak już wiadomo, to ja jestem odpowiedzialny za stronę graficzną w nowym „Wiedźminie”, który ukaże się w serii „Komiksowe Hity” wydawanym przez Wydawnictwo „Egmont”, do którego przeczytania gorąco zachęcam.
Scenarzystą nowych przygód Geralta jest Michał Gałek, znany z takich publikacji jak „Piekielne Wizje” Grahama Mastertona, czy wspólne zrealizowane „Epizody z Auschwitz”. Zaś za pięknie położony kolor na moich rysunkach odpowiedzialny jest piekielnie uzdolniony Łukasz Poller, autor trzeciego „Epizodu” o Księdzu Maksymilianie Kolbe oraz koloru do moich „Słynnych Polskich Olimpijczyków” wydanych przez GW.
Razem tworzymy zgraną ekipę już od paru dobrych lat, uzupełniamy się i wspólnie dopingujemy do jeszcze bardziej wzmożonej pracy – wszystko po to byście Wy, Drodzy Czytelnicy dostali do ręki produkt jak najwyższej jakości.
Przez ostatnie parę miesięcy zaszyłem się w czterech ścianach, odcinając się od rzeczywistości, zanurzając się w po uszy w wiedźmińskim odmęcie, nie po raz pierwszy zresztą. Po raz pierwszy natomiast spłodziłem moją wizję tegoż świata. Świata, który kiełkował w mojej głowie już w latach osiemdziesiątych, gdzie jako mały brzdąc zaczytywałem się z wypiekami na twarzy opowiadaniami Pana Andrzeja w „Fantastyce”. Z drugiej strony nasiąkałem komiksem, choć wtedy nie zdawałem sobie sprawy jak to wszystko się potoczy. I jak widać wypadkową tego jest niniejszy album, nad którym mam szczęście i satysfakcję pracować.
Na razie tyle, zaglądajcie tutaj czasami a nuż uchylę rąbka tajemnicy...
Dla podgrzania napięcia :)
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Czytelników!
Skoro wszystko jasne, zapraszamy do wspólnego kibicowania! Dla tych fanów polskiego komiksu, którzy do tej pory nigdy nie słyszeli o rysowniku Wiedźmina mamy ściągawkę w postaci dwóch wywiadów:
- pierwszego, który przeprowadziłem z Kirkorem trzy lata temu w przeddzień startu „Olimpijczyków”;
- drugiego, będącego zapisem późniejszej o rok rozmowy, gdy rysownik podpisał kontrakt z Soleil;
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

15 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nie wiem czy autor próbuje coś reklamować, czy z góry przeprasza i tłumaczy jakich to fajnych współpracowników ma...

k. pisze...

Autor nie próbuje. Autor jest zajebistym autorem. Umie i mu się chce. Gratuluję, kibicuję, lubię i szanuję :)

Anonimowy pisze...

najlepsza wersja Wiedźmina przeszła! Super! Dwa zeszyty to jednak trochę mało, ciekawe co tam autorzy wystrugają w tak niewielkiej objętości...
wojtas

Maciej Pałka pisze...

Dwa zeszyty to w sumie album na 50 stron. W najgorszym razie jest więc spora szansa na niezły oneshot.

Anonimowy pisze...

ciekawi mnie co na to Polch...

Maciej Pałka pisze...

Albo czy Trust wysłał smsa.

Anonimowy pisze...

Nie kwestionuję, że rysownik ma fach w ręku. Obrazki całkiem zgrabne.
Ale tego tekstu nic nie wynika.

Witam. Nazywam się. Mam kolegow i razem tworzymy zgraną ekipę. Ciężko pracowałem. Pozdrawiam.

I co z tego?

Klepiemy po pleckach. Miziamy. Fajnego mamy kolegę.

Maciej Pałka pisze...

Zazwyczaj kibicowanie właśnie tak wygląda, że w pierwszym odcinku przedstawiamy autora i zapowiadamy projekt. W przypadku Wiedźmina nie posłużyliśmy się materiałami prasowymi, lecz mamy opinię z pierwszej ręki i zapowiedź drążenia tematu.

Unknown pisze...

W robotę Kirkora wiarę mam absolutną, choć sam Arek wie, że w takim komiksie gustuję, jak w profesjonalnej hodowli nutrii. Kolor na tym kadrze, jednakoż zrobił mi krzywdę:/ No i zobaczymy, co Gała wymyśliła. Dycha pójdzie, czy dwie (bo rozbite mam być, tak?), tak czy siak.

Arkadiusz "Kirkor" Klimek pisze...

Komiks pójdzie w dwóch częściach, pierwsza w końcem kwietnia, druga w czerwcu, właśnie nad nią siedzę :)
Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Czekam i kibicuje.

Anonimowy pisze...

Boże chroń nas przed Gałkiem scenarzystą!!! Klimek jest niezłym rysownikiem, oczywiście na Wiedźmina za słabym, tu przydałby się któryś z tych zaangażowanych w produkcję gry (Trust, Rebelka, Madej...)

Anonimowy pisze...

Kibicuję, bo nie wypada inaczej. No i podziwiam za to, że są w tym kraju ludzie, którym się chce. Kirkor ma dobrą łapę i powienien tworzyć jak najwięcej, ale nie "Wiedźmina". Tam jest jucha, smutek i kapusta, a na tych planszach i po innych pracach Kirkora sądząc, to bardziej Trolle z Troy wychodzą. Wielkie, wesołe, maślane oczka i żywe kolory. Super, że panowie pracują, ale kurde, dlaczego musiał to być tak klimatyczny temat jak Wiedźmin? No chyba, że będzie to komiks kierowany do 12-latków, jeśli tak, to super i "super" zarazem. Scenarzysty za bardzo nie znam, ale reklamowanie go "Piekielnymi wizjami" to nie jest chyba dobry pomysł, bo tamten album był bardzo słaby scenariuszowo.

Maciej Pałka pisze...

Przywoływanie Trusta w kontekście albumu komiksowego o Wiedźminie jest nieco nie na miejscu.

Anonimowy pisze...

Z tego co pamiętamy Trolle to raczej jeden rzeszowiak rysuje. od 20 lat.