Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 4 marca 2011

Kibicujemy (132)

Autor: Dominik Szcześniak Oto skutki kibicowania: "Kamień przeznaczenia", któremu kibicujemy od samego początku (naszego, nie jego) już gotowy i za chwilę wyląduje na półkach. Tomek Kleszcz dzieli się w związku z tym ostatnimi uwagami oraz zapowiada swoją produkcję:

Witajcie, to już chyba przedostatni odcinek i tak zbyt długiego kibicowania mojemu projektowi. Komiks jest w trakcie składania, robi to człowiek z którym skontaktował mnie niezastąpiony Maciej Pałka, chwała mu za to. Sam nie wiem, ile czasu bym na tym stracił.
Komiks miał pojawić się na FKW, ale że przełożyli organizatorzy na maj, więc raczej nie będę tak długo czekał i z początkiem kwietnia komiks gdzieś się pojawi dla tych, którzy zechcą go nabyć do swoich cennych kolekcji. Oficjalne zapowiedzi pojawiły się na kilku większych  portalach, więc obowiązkowo muszą pojawić się także i na "Ziniolu" dla wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli ich gdzie indziej. Dodatkowo dla stałych bywalców a także tych, którzy mi kibicowali specjalny rarytas: w pełni kolorowy wariant okładki z Mardukiem, który zrobiłem jeszcze zanim zaczął powstawać komiks.
Porównajcie z okładką, która jest teraz. Zainteresowanych zapraszam do zaglądania na bloga, wkrótce pojawi się tam więcej informacji. Czas na zapowiedź: 
Ludzie zostali stworzeni przed tysiącami lat przez starożytnych bogów, którzy przybyli z gwiazd by przejąć Ziemię w swoje władanie. Na drodze inżynierii genetycznej przekształcili na swój obraz i podobieństwo prymitywnego hominida w człowieka, aby im służył i dla nich pracował. W wyniku krwawych walk o władzę nad Ziemią wyniszczyli się w wojnach i konfliktach, które doprowadziły do ich upadku. Bogowie odeszli, a na Ziemi zapanował rodzaj ludzki. Teraz jeden z głównych bogów, Marduk, powraca by zebrać rozproszonych poddanych i na nowo przejąć Ziemię w swoje władanie. Do tego celu potrzebny mu jest Kamień Przeznaczenia, klucz do uruchomienia starożytnej broni o kosmicznej sile rażenia, która rzuci rasę ludzką na kolana. Rozpoczyna się wyścig o to, kto pierwszy zdobędzie Kamień...
Dodatkiem specjalnym w albumie będzie galeria postaci, którą uświetnili swoimi pracami: Magdalena Saramak, Piotr Nowacki, Maciej Pałka, Grzegorz Pawlak, Sebastian Skrobol, Rafał Szłapa. Komiks o objętości 120 stron formatu B5 pojawi się w kwietniu.
Ciąg dalszy nastąpi... 
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: