Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 25 marca 2011

DC Maniak (15)

Autor: Damian Maksymowicz
 
Przegląd newsów z okresu 11.03.2011 - 24.03.2011:

*Twórcy i okładki kolejnych tie-inów eventu "Flashpoint" oraz komiksowe zapowiedzi na czerwiec.

*Bratobójcza walka, przyjaźń wystawiona na ciężką próbę, niewygodne sekrety i bój o wysoką stawkę... scenarzysta serii "Green Lantern Corps" Tony Bedard opowiada o lanternowym evencie "War of the Green Lanterns".

*"Judgement on Gotham" to crossover trzech bat-komiksów, w  którym to Catwoman, Batman (Dick Grayson) i Red Robin muszą udowodnić Azraelowi, że Gotham warte jest ocalenia nim ten uczyni z miastem to samo, co Bóg z Sodomą i Gomorą. Szczegóły.

*Dan Jurgens - twórca postaci Boostera wraca do serii jako scenarzysta i rysownik przy okazji eventu "Flashpoint". Autor opowiedział, jak bardzo zmienił się Booster Gold w ostatnim czasie.

*Judd Winick zdradza kilka informacji z finału "Justice League: Generation Lost".

*W kwietniu zostanie wznowione wydanie zbiorcze "Green Lantern: Secret Origin". Już teraz możecie przeczytać nowy wstęp do tego komiksu autorstwa odtwórcy roli Hala Jordana na dużym kranie Ryana Reynoldsa.

*Scenarzysta obecnych serii "Green Arrow" i "Teen Titans" oraz takich mini serii, jak "Blackest Night: Titans", czy "Rise of Arsenal" w wywiadzie dla DC Multiverse o tych właśnie tytułach oraz swoich polskich korzeniach.

*Egmont Polska 16 maja w serii "Obrazy Grozy" planuje wydać komiks z Vertigo "Amerykański Wampir" tom 1. Ta brutalna, bestsellerowa historia o wampirach  została napisana przez Scotta Snydera i samego Stephena Kinga, a ilustracje wykonał Rafael Albuquerque. 1 sierpnia natomiast ukaże się 7 tom "Lucyfera" - "Exodus". Scenariusz Mike Carey, rysunki Peter Gross i Ryan Kelly. W tym roku w sprzedaży również (terminu nie podano) powieść graficzna autorstwa Briana Azzarello i Lee Bermejo "Joker".

*Wszelkie informacje z paneli DC Comics z minionego konwentu C2E2.

*"Batman: Arkham City" w sprzedaży od 21 października w Europie, w USA 3 dni wcześniej. Gra będzie dostępna na Playstation 3, Xbox 360 i PC. Na umilenie oczekiwania nowy trailer.

*Tak prezentuje się logo serialu "Wonder Woman". A tak wygląda Adrianne Palicki w kostiumie.
Joseph Gatt, wcieli się w Johna O’Quinna - fizycznego przeciwnika Wonder Woman.

*Joseph Gordon-Levitt, którego udział w "The Dark Knight Rises" został już potwierdzony ma wcielić się w rolę Alberto Falcone'a - informację taką podało "Variety". "EW " dementuje jakoby wcielenie się Goordona-Levitta akurat w tę postać było pewne. Serwis "Batman on Film" doniósł z kolei, że młody aktor może zagrać albo Alberto Falcone'a albo Black Maska. Studio Warner Bros. nie wydało jeszcze żadnej oficjalnej informacji na ten temat.

*Pomysł adaptacji serii "Sandman" nie został porzucony, jedyny pewnik to ten, że nic w tej materii nie wydarzy się w obecnym roku. Zdaniem dyrektora kreatywnego DC Comics Geoffa Johnsa, autor komiksu Neil Gaiman byłby zaangażowany w ekranizację swego dzieła.

*Reżyser Zack Snyder zapewnił, że nowy film z Supermanem będzie tworem niezależnym nie nawiązującym do poprzednich filmów. Tworząc świeży start Człowieka ze Stali na dużym ekranie Snyder za wzór stawia sobie "Batman: Początek".
Okładka tygodnia (09.03.2011): "Doc Savage" #12, autor J.G. Jones. Jones spisał się, jak to ma w zwyczaju, posągowy Doc z malowniczym atomowym grzybem prezentuje się monumentalnie. Seria jest mi całkowicie obojętna, ale na okładce na dłuższą chwilę da się zawiesić oko.

Zeszytówka tygodnia (09.03.2011): "Batman and Robin" #21; scenariusz Peter J. Tomasi, rysunki Patrick Gleason i Mick Gray Jakkolwiek zadowalające były tegotygodniowe numery serii "Superboy" i "Justice League: Generation Lost", to "B&R" znów mnie kupiło. Dziwaczny White Night kontynuuje swoją misją zabijając krewnych znanych złoczyńców. Tomasi pisze lekko i z nutką humoru, Gleason z koeli udowadnia, że bat-uniwersum rysuje równie dobrze, jak kiedyś Zielonych Latarników.
Okładka tygodnia (16.03.2011): "Xombi" #1; autor Frazer Irving. Nowa seria to miejski horror, której psychodeliczny klimat podkreślają charakterystyczne rysunki Irwinga. Okładka to zaledwie przedsmak tego, co twórcy zaserwowali nam w środku.

Zeszytówka tygodnia (16.03.2011): "R.E.B.E.L.S." #26; scenariusz Tony Bedard, rysunki Daniel Hdr i Scott Hanna. Vril Dox we władzy Starro Zdobywcy, Lobo "spuszczony z łańcucha" - to tylko część tego, co dzieję w zbliżającej się do nieodżałowanego końca (jeszcze dwa numery) kosmicznej serii.

Kadr z najnowszego numeru "R.E.B.E.L.S.":

Brak komentarzy: