Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 14 marca 2011

Kibicujemy (138)

Autor: Dominik Szcześniak Premiera "Zakazanego owocu nr 6" - dokumentu poświęconego Dariuszowi "Pale" Palinowskiemu odbyła się w Toruniu. Specjalną relację z wydarzenia przygotowali panowie z Le Kolektiff Negatif. Poniżej znajdziecie również spis miejsc, w których w najbliższych dniach odbędą się projekcje filmu. Na najbliższą zapraszamy do Lublina już w najbliższy czwartek.
Le Kolektiff Negatif i Pała na premierze filmu
Nastąpił długo oczekiwany moment - premiera filmu „Zakazany owoc nr 6”. Dnia 03.03.2011 Toruń stał się pierwszą autonomią wiosny w skutym mrozem kraju. Zima dała za wygraną w starciu z zakazaną, owocową inwazją. Odpuściła tym bardziej, że zaplanowaliśmy premierę na dzień urodzin Magdy, żony głównego bohatera naszego dokumentu, który to dzień jest jednocześnie rocznicą ich ślubu.

Pała
Pełni zdumienia obserwowaliśmy tłumy spragnionych świeżego punk-komiksowego soku. Tuż przed godziną 20:00 sala Kina Centrum wypełniła się po brzegi. Pozytywnie zaskoczeni i zestresowani do granic przyzwoitości, zasiedliśmy razem z szacownymi gośćmi w rzędach kina. Od momentu startu projektora aż po napisy końcowe biliśmy rekord świata w wstrzymywaniu powietrza i chwilowo zachorowaliśmy na nadmierną potliwość. Premierowa widownia okazała się być w pełni wyposażona w poczucie humoru i rozluźniała nasze zszargane nerwy salwami szczerego śmiechu. Lecz nie tylko: w momentach grozy kawalerzy obejmowali czule swe niewiasty, a w momentach melodramatycznych służyli chusteczkami. Natomiast co bardziej zszokowani – rezygnowali z naszych usług. Po projekcji cały Le Kolektiff Negatif oraz Pała, byli do dyspozycji widzów, odpowiadając na pierwsze, świeże pytania. Darek, mniej spięty, wykazywał się swoim nonszalanckim poczuciem humoru. Szczodre dłonie widzów wręczyły pierwszą, wykonaną domowym sposobem, specjalnie dla nas przygotowaną nagrodę, którą przyjęliśmy jako dobry omen (pamiątkowa fotka na facebooku). 

Opuszczając salę Kina Centrum działającego w toruńskim CSW, nasze ubrania pozostały wolne od nabiału i pomidorów, tak więc uznaliśmy premierowy pokaz za udany. Świętowania i hulanek nie było końca, piwo lało się strumieniami w jednym z toruńskich pubów...


Pierwsze koty za płoty, jak mawiał poeta. Z dumą możemy zaprosić wszystkich zaciekawionych naszym projektem na kolejne pokazy:


Lublin: 17 marca (czwartek), Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”, (ul. Wieniawska 15a), godz. 20:00, wstęp: 7 złotych (alko-benefit na bohatera filmu, który być może pojawi się tego dnia w Tekturze...).


Bydgoszcz (w ramach Bydgoskiej Soboty z Komiksem): 19 marca (sobota), Akademicka Przestrzeń Kulturalna, WSG (ul. Królowej Jadwigi 14), godz. 15:30, wstęp: wolny, (przed filmem spotkanie z Dariuszem „Pałą” Palinowskim i grupą Le Kolektiff Negatif).


Solec Kujawski
: 25 marca (piątek), Soleckie Centrum Kultury (ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 1) – szczegóły wkrótce!


Ruda Śląska
: 2 kwietnia (sobota), ADK BERZA (ul. Dworcowa 2), godz. 19:00, wstęp: wolny
 

Kraków: 7 kwietnia (czwartek), Kawiarnia Naukowa (ul. Jadwigi 29-31), godz. 20:00, wstęp: wolny.

Łódź (w ramach cyklicznych spotkań KOSMOPOLITANIA): 11 kwietnia (poniedziałek), Fabrystrefa (ul. Piotrowska 138/140), godz. 19:00, wstęp: wolny.
 

Le Kolektiff Negatif
Piotr Buratyński
Michał Kowalski
Dawid Śmigielski

Publiczność na premierze "Zakazanego owocu nr 6"
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

7 komentarzy:

Ystad pisze...

No ja sobie łyknę ten film właśnie w Bydgoszczy. Przyznam, że nie mogę się doczekać.

arcz pisze...

Podobnie i u mnie!

Andrzej Janicki pisze...

Ja też łyknę w Bydgoszczy:D

hds pisze...

Zatem w Bydzi będzie silna ekipa widzowska ;D

Anonimowy pisze...

no ze 3 osoby

Anonimowy pisze...

na stronie tekruty podano że pokaz w lublinie jest o 20:00 a nie o 17:00 http://tektura.wordpress.com/2011/03/05/projekcja-filmu-zakazany-owoc-nr-6-17-03-2011/

lucek pisze...

Tak, zgadza się. Projekcja punkt 20:00. Zaraz wprowadzę zmianę.
Z najnowszych wieści: Pała ma się pojawić na lubelskiej premierze. Zapraszamy.