Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 11 marca 2011

DC Maniak (14)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 25.02.2011 - 10.03.2011:
*Nowy teaser z "The War of the Green Lanterns ". 
*"Titans: Games" - komiks Marva Wolfmana i George'a Pereza, na który pomysł zrodził się lata temu ujrzy światło dziennie tej jesieni, prawdopodobnie już we wrześniu. 
*Według niepotwierdzonych jeszcze informacji DC Comics kasuje dwie regularne serie z pulpowego uniwersum. "Doc Savage" i "The Spirit" stanowiące spin-offy mini serii "First Wave" zostaną skasowane ze względu na słabe wyniki sprzedaży.   
*Jason Todd powraca w roli Red Hooda już w maju w serii "Batman and Robin". Trzyczęściową historię "The Streets Run Red" napisze Judd Winick. Czoło Toddowi stawią Batmani (Dick Grayson i Bruce Wayne) oraz Robin (Damian Wayne). Historia Red Hood będzie kontynuowała wątek tej postaci z runu Granta Morrisona, ale Winick zamierza pisać Jasona postać po swojemu. 
*Paull Cornell obiecuje, że w najbliższym numerze "Action Comics" z Brainiaciem, którego akcja dzieje się w kosmosie dostaniemy najwspanialszy cliffhanger, jaki widzieliśmy w życiu. Klimaks całej historii w napakowanym dodatkami #900 (sama główna historia będzie liczyć 50 stron), gdzie do serii powróci Superman i dostaniemy zalążek tego, co dalej. Od #901 seria przeniesie się na inny poziom. Kenneth Rocafort od #901 zostanie regularnym rysownikiem serii. 
*Okładki i twórcy 8 tie-inów do eventu "Flashpoint". 
*Informacje z panelu "DC Nation" z minionego Emerald City Comicon. 
*Anne Hathaway potwierdziła, że w "The Dark Knight Rises" wcieli się nie tylko w rolę Seliny Kyle, ale także w jej alter-ego Catwoman. 
*W "The Man of Steel" Marthę Kent sportretuje Diane Lane, plotka mówi zaś, że w filmie pojawi się Generał Zod - którego mógłby zagrać Viggo Mortensen. 
*Liz Hurley zagra przeciwniczkę Wonder Woman w serialu telewizyjnym o przygodach Księżniczki Amazonek. Pedro Pascala zobaczymy w roli policjanta - sprzymierzeńca WW. W obsadzie również Cary Elwes. 
*Gary Oldman (odtwórca roli komisarza Jamesa Gordona) ujawnił, że w filmie pojawi się przeciwnik znany ze starych komiksów. Wychodzi więc na to, że Bane i Catwoman nie są wcale głównymi złymi w "The Dark Knight Rises".
Okładka tygodnia (23.02.2011): "Justice League: Generation Lost" #20,  autor Dustin Nguyen. Na okładce najbardziej intrygujący złoczyńca minionego roku: "the man of the issuse" Maxwell Lord, którego genezę i motywacje poznajemy bliżej wewnątrz komiksu. 
Zeszytówka tygodnia (23.02.2011): "Detective Comics" #874, scenariusz Scott Snyder, rysunki Franceso Franscavilla. Snyder serwuje trzymający w zaciekawieniu numer oparty przede wszystkim na dialogu. Komisarz Jim Gordon po latach spotyka się swym synem w kawiarni - ich rozmowa kreuje nam juniora na niezrównoważonego psychicznie sadystę. Zgrzyt wywołuje dodanie do życiorysu komisarza takiej "bomby", o której inni scenarzyści nigdy nie wspominali (James Gordon junior w pamięci czytelników zapisał się jako bobas, którego ratuje Batman w końcówce "Batman: Rok Pierwszy" Franka Millera). Rysownik, który narysował ten numer celnie wpasował się w gęsty kryminalny klimat scenariusza, trudno oprzeć się wrażeniu, że rysunki przypominają te z "Batman: Rok pierwszy". 
Okładka tygodnia (02.03.2011): "Batman Beyond" #3, autor Dustin Nguyen. Samo zakrzywienie tablicy Mendelejwa wygląda ciekawie, a Batman czy teraźniejszości, czy przyszłości Nguyenowi zawsze wychodzi nad wyraz dobrze. Sam komiks raczej da fanów serialu animowanego. 
Zeszytówka tygodnia (02.03.2011): "Secret Six" #31, scenariusz Gail Simone, rysunki J. Calafiore. Standardowo nowy zeszyt z przygodami Szóstki deklasuje konkurencję. Powraca motyw z pierwszej historii w serii. Kto skorzysta z magicznej karty zapewniającej bezpieczne opuszczenie Piekła? - na to pytanie odpowiedź poznamy za dwa miesiące w finale historii "The Darkest House", która już w pierwszej części zapowiada niełatwą rozgrywkę, zwłaszcza, że Piekło chce kartę z powrotem. 
Rozbrajająca puenta w ostatnim kadrze z najnowszego numeru "Detective Comics".

Brak komentarzy: