Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 4 września 2009

Peter Milligan ze Skinem w Łodzi

Autor: Dominik Szcześniak

Prawda wyszła na jaw: tajemniczym komiksem Petera Milligana, który uświetni jego przyjazd do Łodzi jest "Skin". Jest to jeden z komiksów, które Milligan zrobił wspólnie z Brendanem McCarthy (tutaj możecie poczytać sobie fragmenty jednej z ich koprodukcji, zatytułowanej "Sooner or Later"). McCarthy wpadł na pomysł, Milligan w fantastyczny sposób rozpisał go na komiksowe kadry i skutkiem tego powstała pozycja, która uznawana jest za najambitniejszy projekt obu Panów. Wkrótce komiks ten doczeka się recenzji w naszym milliganowskim cyklu, natomiast wersja drukowana "Ziniola" powinna zaprezentować Wam artykuł dotyczący współpracy między Milliganem a McCarthym. Zachęcam również do zerknięcia na łamy "Ziniola" 5, gdzie w wywiadzie udzielonym magazynowi, Milligan wypowiada się również o "Skinie". Będzie to idealna przebieżka przed debiutującym na MFK komiksem, który na polski rynek zdecydował się wprowadzić timof i cisi wspólnicy.

Tymczasem blok milliganowski ostatnio podupadł nam na zdrowiu, podobnie zresztą jak aktywność recenzencka na blogu. Poprawa nastąpi gdy tylko zakończymy prace nad "Ziniolem" 6. O tych pracach będę informował na bieżąco. Natomiast spragnionych informacji o Peterze Milliganie zapraszam tutaj. Pośród wielu utalentowanych twórców komiksu (Jeff Lemire, Jason Aaron, Cliff Chiang, David Lapham czy Brian Azzarello), jest tu również obecny Peter. Zdarza mu się nawet odpowiedzieć na pytania Czytelników.

Brak komentarzy: