Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 17 marca 2009

Co nas czeka w numerze piątym?

Autor: Dominik Szcześniak

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu i przed przystąpieniem do publikacji recenzji komiksów, jakie zostały wydane na WSK, chciałbym przedstawić garść informacji o tym, co zaprezentujemy Wam w numerze piątym magazynu. Niektóre z nich zostały ujawnione na spotkaniu z redakcją, niektóre zostaną dopiero teraz. Zaczynamy:

1. Peter Milligan to brytyjski scenarzysta komiksowy, który w Polsce znany jest jedynie ze starych komiksów o Batmanie (historią jego autorstwa, która ponoć zakotwiczyła się w głowach fanów Gacka najmocniej jest "Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta"), natomiast na świecie z szeregu świetnych komiksów, takich jak "The Extremist" (z rysunkami Teda McKeevera), "Enigma" (z grafiką Duncana Fegredo), czy "Rogan Gosh" (stworzony wespół z Brendanem McCarthy'm). Nick Abadzis, udzielając wywiadu, który opublikowaliśmy w numerze 3, powiedział o Peterze, że "jest prawdopodobnie jednym z największych scenarzystów komiksowych, jakich kiedykolwiek miała Wielka Brytania". Obecnie Peter zajmuje się m.in. pisaniem scenariuszy do serii "Hellblazer". A w "Ziniolu" numer 5 zostanie przez nas przepytany. Równolegle na blogu, w regularnym, milliganowskim cyklu, przedstawimy Wam jego najważniejsze komiksy, puszczając przy tym oczko do polskich wydawców. Oczko, zachęcające do wydania jakiegoś komiksu tego Pana. Bo zdecydowanie warto.


2. Erika Larsena, autora "Savage Dragona", który w Polsce brylował w "Punisherze" i "Spidermanie" wszyscy chyba znają. Pojawi się on w naszym cyklu sentymentalnym, w którym rozmawiamy z twórcami, publikującymi w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych.

3. Nick Abadzis, którego "Łajka" w kwietniu zostanie wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Mroja Press, w piątym "Ziniolu" zaprezentuje Wam ośmios
tronicowy niemy komiks. Podobnie zresztą jak Sonia Oliveira. Tych Państwa ostatni raz widzieliśmy na kartach "Ziniola" numer 3.

4. Czekamy na potwierdzenie informacji o komiksie Paula Hornschemeiera, który miałby pojawić się w najbliższym "Ziniolu". Prawdopodobnie zaprezentujemy Wam również wywiad z tym twórcą. Publikacji prawdopodobnie doczeka się wreszcie komiks
Mawila, przysparzający (komiks, nie Mawil) nam już od dłuższego czasu wielu kłopotów, które to mamy nadzieję wreszcie zażegnać.

Całą resztę spowiję na razie tajemnicą. Gdy będą pewniki - dam konkrety.

Brak komentarzy: