Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 21 lutego 2018

Kibicujemy (461)

"Kibicujemy komiksiarzom" to rubryka, w której twórcy komiksowi opowiadają o tym, nad czym aktualnie pracują. Pokazują zdjęcia z placu boju, pozwalają nam zerknąć w ich szuflady i uchylają rąbka kadru lub planszy. Ziniol kibicuje komiksiarzom! Pokibicujcie z nami!

O wielu projektach Adama Kmiołka już pisaliśmy, wszystkim kibicowaliśmy, został jeszcze jeden! Jest nim zagraniczna seria Suburban Rot (scenariusz: Morgan Quaid), zaplanowana na drugą połowę 2018 roku.

- To komedia grozy o trójce przyjaciół, którym przyjdzie zmierzyć się z apokalipsą zombie. Ich los może uratować tajemnicza księga/poradnik - zdradza autor.

Dla Adama Kmiołka rok zapowiada się niezwykle pracowicie.

- Z nadchodzących premier zachęcam do sięgnięcia po nowy SuperHero Magazyn 1/2018, do którego przygotowałem okładkę. A w tym roku, już w marcu, zapraszam na stoisko Wizuale na Krakowskim Festiwalu Komiksu.

Suburban Rot
A co u innych polskich autorów? Nie wszyscy czytelnicy i fani komiksów mają Facebooka, gdzie autorzy dość często informują o stanie prac nad swoimi komiksami, zatem zapraszamy na szybką przebieżkę po tym, co autorki i autorzy zaprezentowali na swoich profilach:

Daniel Chmielewski
informuje: "Miasto Złotej" nadciąga. Magda Rucińska skończyła malować całość.

Hubert Ronek zapytuje: Od wydania cz. 3 Jestem Bogiem minęło już sporo czasu. Do 4 jeszcze trochę wody upłynie, ale prawie jest cały materiał na zeszyt zbierający krótsze opowieści. Zapewne znów w crowdfundingu. Są chętni?

Łukasz Kowalczuk raportuje: Nienawidzę Ludzi - 111, Cut & Stab - 72 (chodzi o ilość zamówień - przyp. red.) NL będzie tyle, ile otrzymam zamówień + nadwyżka bezpieczeństwa (autorskie, awaryjne). Czas na zamówienia (mail: lk (małpa) tzzad (kropka) pl) do czwartku 22 lutego, godziny 23:59.

Anna Krztoń daje nadzieję: Wygląda na to, że chyba jednak wyrobię się z zinem inktoberowym na SzlamFest 2: Zemsta Szlamu. Trzymajcie kciuki.
No to trzymamy!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej Kibicujemy komiksiarzom jest Rafał Szłapa

Brak komentarzy: