Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 13 kwietnia 2016

Pokaż ścianę! (07)

Kolejne osoby wychodzą z szafy i pokazują co mają na ścianie. Jeśli czytasz te słowa i kolekcjonujesz oryginalne plansze komiksowe, rysunki, mazaje na ścianach - dołącz do akcji. Podeślij zdjęcia swojej ściany, opisz je w kilku słowach, a Ziniol je opublikuje. Oryginały na ścianach to wspaniała sprawa! 
Co na swoich ścianach ma Aleksander "AL" Pala? Oglądanie tego będzie czystą przyjemnością, więc do dzieła! 
Bohater odcinka
Fanem komiksu jestem od zawsze.  Moja starsza siostra prenumerowała w zamierzchłych czasach Świat Młodych i Relax więc siłą rzeczy musiałem zainteresować się magicznym światem komiksu. Później ja sam zacząłem powiększać naszą kolekcję, która z czasem rozrosła się do imponujących rozmiarów i liczy sobie kilkaset komiksów, z czego 90% to tytuły frankofońskie. Oczywistym wydaje się więc, że idealnym uzupełnieniem kolekcji stały się obrazy i plansze komiksowe, a także kolekcja figurek Asterixa firmy Plastoy, figurki z Kajka i Kokosza Tisso Toys i ceramicznych kubków Tytusa, Romka i A'Tomka. 
Jeśli chodzi o powstanie "ŚCIANY", pomysł pojawił się kilka lat temu. Chciałem trochę ożywić pustą przestrzeń sporej klatki schodowej. Nie było to jednak takie całkiem proste i oczywiste. Pisałem do różnych artystów, ale w większości wypadków przeszkodą okazało się ich zapracowanie i brak czasu. Wreszcie jako pierwszy wolną chwilę znalazł mistrz Gedeon i namalował dla mnie Jakuba Wędrowycza. 
Niestety później nastąpiła długa przerwa i dopiero po roku powstał Marv z Sin City. I tak powolutku, obraz po obrazie, ŚCIANA zaczęła się zapełniać. W dniu dzisiejszym mogę powiedzieć, że osiągnęła swoje maksimum "wyporności". 
No dobra, jest jeszcze trochę miejsca, gdzie da radę zapodać kilka mniejszy arcydzieł. Ale to dopiero, gdy ściana osiągnie ostateczny kształt z obrazami "wielkogabarytowymi". 
W międzyczasie udało mi się również zdobyć coś bardzo ciekawego - planszę z komiksu Huberta Ronka "World of Aghart" (który ukaże się w tym lub przyszłym roku). Jest to obraz /canvas wydrukowany przez autora na płótnie (najbardziej jak to możliwe zbliżony do oryginału) z odręcznym autografem. Znalazło się też kilka innych miłych dla serca zdobyczy - rysunki z dedykacjami od kilku znakomitych polskich autorów. 
Na ścianach mogłyby zawisnąć również oryginalne plansze z wielu znanych komiksów. Niestety, ściany w naszym mieszkaniu osiągnęły już maximum powierzchni, którą jest w stanie zaakceptować moja żona. 
Za czas jakiś chętnie podzielę się ostateczną wersją ostatecznej wersji ŚCIANY!
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Pokaż ścianę" jest Daniel Grzeszkiewicz

3 komentarze:

Emilia B pisze...

Jedyne co mogę napisać to: zazdraszczam!
Przy okazji pytanie, czy jakiś sklep komiksowy prowadzi sprzedaż oryginalnych plansz naszych rodzimych rysowników?

Hubert Ronek pisze...

Sklep komiksowy chyba nie, ale jest takie miejsce: http://artkomiks.pl/

Kapral pisze...

Mniam... Sajding we wnętrzach! Na bogato :)