Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Komiksofon 21

15 kwietnia 2016, piątek, godzina 19:00, Barbara, Świdnicka 8a, Wrocław, wstęp wolny!

Godzina 17:00 - 19:00 - warsztaty. Prowadzenie: Grzegorz Przybyś (obowiązują zapisy na a.jamroszczak@gmail.com, ilość miejsc ograniczona)
Godzina 19:00 - start Komiksofonu: projekcje, wywiad z artystami i rysowanie na żywo

Goście: Wojciech Stefaniec i Michał Kuszyk
Wojciech Stefaniec - ur. 1980. Ukończył edukację artystyczną na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Laureat wielu nagród, w tym m.in.: Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego w kategorii najlepszy rysownik roku (2011); nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w kategorii Najlepszy Album roku 2013 za komiks "NOIR" (2014); nagrody za krótkie formy komiksowe: Wspomnienie, Praha; Brązowa Chimera za okładkę Głosu Pomorza z dnia 07 sierpnia 2008. Autor takich komiksów jak: "Alveum" na podstawie opowiadania Radka Poniewierzy; "Szanowny" (Timof Comics, 2008) do scenariusza Bartosza Sztybora; "Szelki" (Timof Comics, 2011) do scenariusza Jerzego Szyłaka; "Dyptyk warszawski" (Timof Comics, 2013); "NOIR" razem z Łukaszem Bogaczem i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", do którego napisał scenariusz i zilustrował; "Rodzice swoich dzieci" (2014 Profanum) z Danielem Gizickim.

Michał Kuszyk - urodził się w 1987r. Studiował  architekturę na Politechnice Warszawskiej, grafikę na Wrocławskiej oraz Warszawskiej ASP, ukończył ją w 2014 r. Podczas studiów zajmował się sitodrukiem, odbijając grafiki na materiale i papierze, prowadził warsztaty w NGOs'ach- Fundacja „KLIK” w Berlinie, Fundacja Mederi, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Teatr lalek w Kwidzynie i wielu innych miejscach. Brał udział w wystawach, biennale grafiki studenckiej, a także w międzynarodowych festiwalach. Prowadził wykład o komiksie w sitodruku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2015r. Współpracował z pracowaniami artystycznymi, asystując przy warsztatach sitodruku i innych formach graficznych- street art. Zajmuje się ilustracją, plakatem, komiksem, a także od niedawna animacją 3d. Eksperymentuje z kreską, kolorem, tworzy grafiki w stylistyce trash'owej, street art'owej. Wydaje niezależne komiksy, drukowane własnoręcznie niskim nakładem w technice sitodruku. W wolnym czasie jeździ na desce i wymyśla niestworzone historie.


WARSZTATY 
"Kreatywne projektowanie statków, mechów i pojazdów" - Jak przy pomocy paru prostych technik rozruszać swoją wyobraźnię i wyjść z twórczej niemocy? Jak zaprojektować kosmiczny statek lub mecha nie tylko przy pomocy swojej wyobraźni ale również odrobiny szczęścia?

Warsztaty poprowadzi Grzegorz Przybyś - rysownik koncepcyjny, ilustrator i współtwórca studia Division 48. Zaczął swoją karierę w 2007 roku na stanowisku concept artist we wrocławskim Techlandzie. Pracował nad takimi tytułami jak "Call of Jaurez: Bound in Blood", "Dead Island" and "Call of Juarez: The Cartel". W 2010 roku założył razem ze swoim bratem własne studio i zaczął pracować dla różnych klientów, tworząc animacje, ilustracje oraz materiały promocyjne. Jego bogate portfolio zawiera takie projekty jak "Witcher 3", "Dying Light" "Call of Juarez: Gunslinger", "Might and Magic X" and "Heroes VII". Miłośnik zarówno nowoczesnych technik grafiki komputerowej, jak i tradycyjnego medium. W chwilach wolnych od pracy zawodowej chętnie oddaje się tworzeniu prywatnych projektów.
Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc ograniczona – kto pierwszy ten lepszy. Chętnych prosimy o zgłoszenia  na a.jamroszczak@gmail.com
Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński - urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed i wydanego na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. 
Spotkanie z autorami poprowadzi Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu. 
Organizator: Komiksofon, ESK Wrocław 2016
Promocja: Piotr Makarewicz (komiksofon@gmail.com)
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak (a.jamroszczak@gmail.com)

Brak komentarzy: