Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 3 sierpnia 2012

Kibicujemy (301)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! Kibicujcie Ksionzowi!

Do 20 sierpnia losy komiksu Ksionz pozostają niepewne, więc jak najbardziej liczymy na kibicowskie wsparcie z Waszej strony. Od ostatniego kibicowania pojawiło się kilka ciekawych informacji, wśród których najważniejsza jest ta: spośród wszystkich, którzy zakupią komiks w przedsprzedaży, rozlosujemy obraz autorstwa Marcina Rusteckiego. Myślę, że warto coś takiego pacnąć sobie na ścianę. Bardzo warto. Posiadam znacznie mniejszą, oryginalną grafikę jego autorstwa i wiem, co piszę. Wymiary obrazu to 50/70 cm, a technika wykonania - akryl i olej na płótnie, z możliwością odskoku w stronę większego szaleństwa graficznego.

Na blogu Ksionza, jak również na jego profilu facebookowym pojawiają się nowe informacje a propos albumu. Zdecydowaliśmy się na dwa "cykle": w pierwszym poznacie bohaterów komiksu (póki co opublikowana została charakterystyka Diablo Boya), w drugim - poznacie inspiracje scenarzysty. W "Co siedzi w głowie scenarzysty?" póki co pojawił się m.in. Gordon Ramsay, serial The Wire czy Shaun the Sheep - klipy, które są prezentowane na facebooku nie są przypadkowe i każdy czytelnik Ksionza będzie wiedział o co chodzi.

Jako ilustrację do dzisiejszego wpisu wybrałem dwie wersje okładki - my (autorzy) już mamy swój typ. Prosimy zatem Was o wskazanie tej, która bardziej Wam się podoba.
Kibicujcie!
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

2 komentarze:

Maciej Gierszewski pisze...

jak dla mnie pierwsza, z białym tłem.

arcz pisze...

Jak dla mnie druga, z tłem czarnym ;)

A może jeszcze coś pokombinować z samą formą krzyża? Tzn. krawędzie zrobić bardziej "naturalne", a nie jakby wycięte od linijki?

Czekam!