Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 19 października 2011

Ziniol Release Party - foto

Autor: Dominik Szcześniak
Foto: Jarek Sadkowski i Marta Nieznayu
14.10.11, kilka godzin po akcji bilbordowej, odbyło się Ziniol Release Party. Ponownie przygarnęła nas Tektura, ale tym razem zdominowaliśmy wieczór. Rozpoczynająca się o godzinie 20:13 impreza poświęcona była tytułowemu wypuszczeniu w świat zbioru "The Very Best OFF The Ziniols. Greatest Hits 1998-2003". Bar, obok piwa, zaopatrzony był w tenże zbiorek, jak również w produkcje zaproszonych dziewczyn, rysujących komiksy i śpiewających piosenki: Edyty Mei Bystroń ("Księżniczka", "Dziewczynka, którą bolała głowa oraz inne historyjki Mei") i Marty Nieznayu ("Każdy ma coś do powiedzenia"). Akcentów komiksowych było znacznie więcej, wystarczy wspomnieć Daniela Grzeszkiewicza, który pojawił się z wielkoformatowym oryginalnym rysunkiem stanowiącym okładkę "The Ziniols". Załoga Tektury, na czele z Iskrą, wykonała efektowny plakat ziniolowy, zapowiadający imprezę przed Tekturą (niestety nie zachowało się żadne zdjęcie tegoż), Marta i Mei wykonały takie oto badziki, dodawane do każdego zakupionego zina:
A Maciej Pałka wyprodukował ogromną ilość specjalnych, ekskluzywnych, limitowanych wejściówek w formie podstawek pod piwo. Oczywiście z oryginalnym, ekskluzywnym i limitowanym rysunkiem na każdej:
Główną atrakcją wieczoru był koncert Sexy Armpit Big Bandu, czyli zespołu, będącego cross-overem między Sexy Armpit a Martwą Muchą. Dość powiedzieć (jutro sami posłuchacie), że kapelom udało się zgrać idealnie i zagwarantowali przybyłym niezapomniany wieczór. Zwieńczeniem imprezy było wydarzenie, które po dziś dzień mnie osobiście wzrusza - zostałem odznaczony orderem "w dowód uznania za wieloletnią pracę w służbie komiksu". Dodam, że ten moment był totalnie zaskakujący, dlatego przepraszam, że nie błyszczałem na scenie.
Kończąc czczą gadaninę, zapraszam do zapoznania się z fotkami z imprezy:
Dynamiczna próba Sexy Armpit Big Band
Na wokalu Marta Nieznayu, na keybordzie Mei. Wiola w rękach Wery. Z tyłu Maciej Pałka sprawdza co słychać na facebooku.
Sexy Armpit Big Band! O, Sexy Armpit Big Band!
Maciej Pałka zawsze znajdzie chwilę, by pokazać młodszym koleżankom kilka fajnych komiksowych sztuczek!
Redaktor Szcześniak nieumyślnie powoduje wejście faszyzmu na plecy Marcina podczas jego jedynej solówy!
Miasto zjada!
Supergrupa w pełnej krasie. Daniel na gitarze flankuje stronę lewą, Urbi na bitmaszynie prawą.
Syd Barrett Martwej Muchy pragnie zdominować Królową Obciachu.
Mister Sandman, bring me a dream Make him the cutest that I've ever seen...
Redaktor Szcześniak zaraz po otrzymaniu orderu "w dowód uznania za wieloletnią pracę w służbie komiksu" (z wygrawerowanym, bardzo miłym napisem "Zasłużony Pracownik Przemysłu Spożywczego i Skupu")

3 komentarze:

Ważka pisze...

Mam taką sama kurtkę co Lucek.

Mei pisze...

było super :3 dzięki wszystkim Wam za wspaniałe show i cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć
fotorelacja + opisy jest cudowna

Maciej Pałka pisze...

Cała przyjemność po naszej stronie!