Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 9 maja 2011

Kibicujemy (156)

Autor: Dominik Szcześniak Dziś o postępach prac nad "Villain" donoszą jego autorzy: Grzegorz Pawlak i Joshua Metzger... Posłuchajcie o back-up story, Mongrelu i zerknijcie na przykładowe plansze:
GP: Dziś o Mongrelu, a raczej historii z nim związanej tworzonej na potrzeby wydania "Villain’a". Tytułem wstępu może wyjaśnię skąd się wziął pomysł na dodanie tej historii do zeszytów "Villain". Z inicjatywą wyszedł edytor – Marcell Mitchell, który zaproponował dodanie tzw. back up story. Ośmiostronicowego komiksu do każdego 22-stronicowego numeru "Villain’a". Od razu pomyślałem o kryminale i klimatach noir, którego głównym bohaterem byłby Mongrel. Dlaczego? Bo po prostu świetnie wygląda i lubię go rysować i tego typu historie.
O czym dokładnie jest ten komiks, lepiej wyjaśni sam scenarzysta:

JM: W back-up'ie do mini-serii "Villain" skupiliśmy się na drugoplanowej postaci z komiksu, Mongrelu, zamaskowanym mścicielu. W poszukiwaniu zaginionego dziecka wpada w wir ogólnoświatowego spisku dotyczącego satanisty molestującego dzieci. Historia została zainspirowana falą histerii spowodowanej satanizmem, jaka miała miejsce w latach 80. w Ameryce. Grupy religijne i emitowane w ciągu dnia talk-showy snuły opowieści o wykorzystywaniu dzieci oraz morderstwach dokonywanych przez satanistów. Niewiele jest dowodów na to, że jakiekolwiek z tych zdarzeń miało miejsce, ale dla tej konkretnej opowieści założyłem, że nawet najbardziej dzikie teorie są prawdziwe.
GP: Ze swojej strony dodam, że postanowiłem zrealizować tę historię jedynie w czerni i bieli. Choć możliwie, że zostanie dodany jeden „przewodni” kolor. Zdecydowałem się na ten krok, aby ewidentnie oddzielić historię „właściwą” od  przygody Mongrela.
Jako bonus dwie pierwsze strony plus wstępne szkice.

Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

1 komentarz:

Jan Sławiński pisze...

Świetne plansze!