Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Kibicujemy (145)

Autor: Dominik Szcześniak W 145. edycji projektu, w którym kibicujemy aktywnym polskim komiksiarzom przyszedł czas na nowość - tym razem jest to drugi album o Veronique, który do scenariuszy pięciu autorów rysuje Otusiunio. Wspólnie z Piotrem Szreniawskim przygotowali taki oto materiał:
Tytuł drugiego albumiku jeszcze nie jest znany, ale okładka już prawie gotowa, podobnie jak treść, zatem możemy przymierzać się do premiery! Zachęcamy do kibicowania!

Veronique to bohaterka drugiego planu o decydujacym znaczeniu i wpływie na losy głównego bohatera i tym się różni od superbohaterek, że jest bardziej zbliżona do natury kobiecej niż męskiej ;). I w tym jest jej siła i urok i czar.

Po pierwszym albumiku o Veronique, rysowanym do scenariusza Pszrena, Otusiunio zabrał się do realizacji wizji pięciu scenarzystów. Każda z historyjek drugiego albumiku o Veronique zawarta jest na ośmiu stronach, i każda w inny sposób ukazuje kwestie roli kobiety w roli artysty. Pięciu mężczyzn-artystów, spotyka na swojej drodze życiowej muzę czy też inspiratorkę, która skłania ich do podejmowania określonych działań w zakresie sztuki.
Każdy ze scenarzystów wniósł swoją wizję, którą Otusiunio już prawie w całości zrealizował. Pomysł na zaproszenie różnych scenarzystów (poprzez ogłoszenie na forum gildii komiksu) wynikał z dwu czynników: braku czasu u Pszrena, czyli scenarzysty całego pierwszego albumiku, i z chęci sprawdzenia, czy główna bohaterka okaże się interesującym materiałem dla różnych scenarzystów.
 

Dr.Agon - będzie o architekturze, o przemianie starego w nowe, o reinterpretacji przestrzeni miejskiej.
Eklerek - planowana historia opowiada sama o sobie, czyli jest to metakomiksowe podejście do sprawy inspiracji. Są nawet elementy obserwacji socjologicznej!
Pszren - wizja senna, halucynacje, i odrobina polityki.
Yossarian - ta historyjka ukazuje w czym można się zakochać. Veronique promieniuje chłodem i brakiem uczuć, co pozbawia ją wręcz cech ludzkich.
Kciuq - Veronique zniewolona, i wykorzystana!
 

Mamy nadzieję że albumik już niedługo powstanie. A że wszystko idzie szybko, to premiera planowana jest za kilka-kilkanaście dni. Dodajmy, że Otusiunio sam nie tylko rysuje ten komiks, ale także wziął na siebie sprawy wydania i dystrybucji. Liczymy, że czytelnicy wykażą się zainteresowaniem, i że nie zawiodą się albumem!
 
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: