Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 8 kwietnia 2011

DC Maniak (16)

Autor: Damian Maksymowicz
 
Przegląd newsów z okresu 25.03.2011 - 07.04.2011:
*Geoff Johns jeszcze w tym roku zajmie się solową serią z Aquamanem. Oto, co miał do powiedzenia scenarzysta. Za rysunki odpowiadać będą Ivan Reis i Joe Prado.
*Pozostajemy w temacie Johnsa, który udzielił ostatnio dwóch wywiadów - pierwszy poświęcony był "Flashpoint", drugi "War of the Green Lanterns".
*WB/DC doszło do porozumienia z Cartoon Network, dzięki czemu na tej właśnie stacji powołane do życia zostanie "DC Nation". Będzie to cykliczny blok tematyczny, w którym znajdziemy najświeższe animacje, pełnometrażowe filmy animowane, a także starsze produkcje, oraz specjalne materiały przybliżające nam świat DC (wywiady, zakulisowe wizyty na planach itp.). "DC Nation" ma być także dostępny w wersji online.
*Wywiad Z Normem Breyfoglem przeprowadzony podczas październikowego Międzynarodowego Festiwalu Komiku i Gier w Łodzi. Norm w ogniu pytań przedstawicieli Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, DC Multiverse i BatCave opowiada o swoich inspiracjach, niezrealizowanych bat-projektach i o tym, że Jezus jest bardziej szalony niż Joker.
*Scott Snyder ponownie o swym mrocznym runie w "Detective Comics".
*Kolejne szczegóły "Action Comics" #900.
*Informacje z konwentu C2E2 z panelu poświęconego Vertigo Comics oraz wieści z MegaCon z paneli "DC Universe" i "Green Lantern". Pozostając w konwentowym klimacie newsy z paneli z WonderCon: "DC Nation", "DC Universe", "DC Icons" i "Green Lantern".
*DC ogłosiło linię one-shotów "Retro-Active" - to powrót do lat 70., 80. i 90. wraz ze starym logo DC na okładkach. Klasyczni scenarzyści i rysownicy będą pracować nad postaciami, z których interpretacji są najbardziej znani. Szczegóły.
*Wraz z #23 serii "Brightest Day" poznaliśmy kim jest "wybawca Ziemi". Wybór co najmniej zaskakujący.
*Już w tę sobotę startuje "Batman: Odważni i bezwzględni" - seria komiksowa na podstawie serialu animowanego pod tym samym tytułem przeznaczona dla młodszego odbiorcy.
*Fotkiz planu serialu "Wonder Woman".
*Odżyły plany filmu z udziałem Justice League of America. Czy rzucona przez Zacka Snydera data jest realna? Trudno powiedzieć. Ale aż nie wypada, by DC nie przygotowało odpowiedzi na film z marvelowskimi Avengers.
*Latem na Blu-Ray ukaże się antologia filmów z Supermanem.
*Booster Gold i Blue Beetle w "Tajemnicach Smallville".
*Pierwszym animowanym filmem, który ukaże się w 2012 roku będzie "Justice League: Doom". Scenariusz napisał zmarły niedawno Dwayne McDuffie na bazie komiksu Marka Waida "JLA: Tower of Babel".
Okładka tygodnia (23.03.2011):
"Batman: The Dark Knight" #2, autor David Finch.
Groteskowy Pingwin, ciekawa gra światłem i cieniem. Finch to bardzo dobry ilustrator, jego seria, która łapie horrendalnie długie opóźnienia w warstwie graficznej nie ma niczego, co można by jej zarzucić. Szkoda, że pan Finch scenarzystą jest co najwyżej przeciętnym. Nie czytajcie, ale na okładkę popatrzeć aż miło.
Zeszytówka tygodnia (23.03.2011):
"Green Lantern" #64
Scenariusz Geoff Johns, rysunki Doug Mahnke i Christian Alamy.
Udany początek "War of the Green Lanterns". Jak to u Johnsa - gdy jest w formie (a nie jak w tragicznym "Brightest Day") jest epicko i widowiskowo. Cały Korpus Zielonej Latarni jest pod kontrolą Parallxa uwolnionego przez zbuntowanego Strażnika Wszechświata Kronę. Odporni są tylko czterej ziemscy Latarnicy, ale nie mogą używać swych pierścieni mocy. Duża zasługa w ocenie numeru to rysunki Mahnke, bez których fantasmagoryczne wizje Johnsa straciłyby wiele ze swego polotu. Oby finał "War..." skończył się podobnym przytupem.
Okładka tygodnia (30.03.2011):
"Green Lantern: Emerald Warriors" #8, autor Felippe Massafera.
Beware his power, Guy Gardner's might! Dość niemrawa trzecia część latarnianego crossovera, ale za to jaka okładka! Realistyczne okładki z Latarnikami zawsze zyskują moje uznanie, ta tym bardziej, że mój ulubiony Zielony - Guy Gardner daje na niej wycisk Halowi Jordanowi.
Zeszytówka tygodnia (30.03.2011):
"Detective Comics" #875
Scenariusz Scott Snyder, rysunki Franceso Francavilla.
Jeśli podobał ci się "Batman: Rok Pierwszy", łakniesz kryminału osadzonego w realiach bat-uniwersum i historii, której centralną postacią jest komisarz Gordon to jest komiks dla ciebie! Przyszłość miesza się w tym numerze z przeszłością, gdy Gordon po latach próbuje rozwikłać sprawę, która była jego wielką porażką w początkach policyjnej kariery w Gotham. Przeplata się to z wątkiem jego syna. Snyder mistrzowsko wprowadził postać Juniora, który od czasów "Roku Pierwszego" był w bat-komiksach nieobecny. Komiks nie daje jednoznacznej odpowiedzi, czy James Junior od dziecka miał już mordercze zapędy czy był po prostu wyjątkowo dziwnym dzieciakiem. To sprawia, że czytelnik sam musi podjąć ten osąd (scenarzysta zapowiedział, że w końcu poznamy 100% prawdę, ale jeszcze ten moment nie nadszedł). Junior jest niepokojący, wywołuje dreszcze. Rysunki i kolory Francavilly dopełniają tego nastroju niepokoju tworząc komiks bliski perfekcji. Obok surrealistycznego nowego runu w "Batman and Robin" "Detective Comics" - którego jest przeciwnym biegunem - to dwie bat-serie spośród wielu wydawanych, na które wypada zwrócić szczególną uwagę.
Na finał Lex Luthor, który wreszcie zdobywa potężną moc w "Action Comics" #899.

Brak komentarzy: