Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 9 marca 2015

Kibicujemy (414)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Pamiętacie "Złote wymiona" Marianny Strychowskiej? Ostatni raz kibicowaliśmy temu komiksowi w grudniu 2013 roku i od tego czasu można było odnieść wrażenie, że w temacie nie dzieje się zbyt wiele, tymczasem... nic bardziej mylnego. Bo komiks już się ukazał - a właściwie ukazuje, w Internecie i pod zmienioną nazwą - "The Caravan". A w dzisiejszym kibicowaniu Marianna Strychowska przedstawi proces powstawania jednej ze stron Karawany.
MS: Przed przystąpieniem do rysowania planszy, zabawa w zbieranie materiałów - podróż po domowej dżungli oraz oswajanie płaza za pomocą szkiców.
Następnie wszystko kotłuje się, pod kopułą robi się bardzo gorąco...
Szkic

1. Poniżej - gotowy już rysunek. Bez zbędnego dopieszczania - kolor uzupełni niedoskonałości. Pierwsze 3 kadry, żaba osadzona centralnie na podobnym planie. Niewielkie odstępy czasowe, w celu stworzenia iluzji płynnej drogi. Ostatni kadr, wzdłużny, kompromisowe przedstawienie perspektywy żaby, z jednoczesnym umieszczeniem jej w polu obrazu. Całość - kierunek lewo-prawo, sprzyjający wędrówce oka po planszy.

2. Zestawienie barwne. Decydujący o charakterze całej strony moment. Statyczne trzymanie się jednej barwy tła, wywołałoby u mnie ostry ból dupy. Jest więc "wrażeniowo"? :d

3. Wyciąganie soczysto-zielonych żabek z tła.

4. Światłocień, buduje przestrzeń. No i jest niezgorzej. 
Pozdrawiam i zachęcam do śledzenia komiksu!

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: