Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 18 lutego 2014

"Rycerz jutrzenki" w Jeleniej Górze

W imieniu organizatorów zapraszamy na wystawę wieloletniego współpracownika Ziniola, członka Tynk Gruppe i Płetwonurków Szczurków, cyklu "Bi Bułka", wielu zinów i experymentów. Rafał Tomczak. Otoczak. Rycerz jutrzenki.
Rafał Tomczak Otoczak. „Rycerz jutrzenki”.
Wernisaż: 28 lutego (piątek), godz. 17.00. Wystawa potrwa do 5 kwietnia 2014 r.
Rafał Tomczak (ur. 1977 r.), artysta podpisujący się pseudonimami Tomaz/ Tomas i Otoczak; rysownik komiksów, grafik, fotograf, twórca wideo. Absolwent jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, studiował w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej na WSP w Zielonej Górze oraz na WSP w Częstochowie. Członek TYNK Gruppe (wraz z m.in. Przemysławem Mateckim i Olafem Ciszakiem). Współtwórca zespołu Płetwonurki Szczurki grającego muzykę eksperymentalną (aktualny skład zespołu: Rafał Tomczak Otoczak, Radosław Elwis Boruszak i Grażyna Wikra Wikierska). Twórca/wydawca kilkudziesięciu art-zinów (komiks, rysunek, poezja, fotografia), m.in. „Czarnego padołu” (siedem numerów) i „Białej brwi”. Twórca wydawanej od 2005 roku serii komiksów pt. „Bi Bułka” (jak dotąd ukazały się trzy albumy). Wieloletni współpracownik magazynu komiksów „Ziniol”. Publikował m.in. w „AQQ”, „Maci Pariadce”, „ Maszinie” oraz w „Ricie Baum”. 
Na wystawie zaprezentujemy wybór z twórczości komiksowo – rysunkowej Tomczaka Otoczaka, jego art-ziny oraz klipy wideo przygotowane do muzyki zespołu Płetwonurki Szczurki.  
Kurator wystawy: Piotr Machłajewski. 
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra
75 / 7526669
www.galeria-bwa.karkonosze.com
galeria-bwa@krakonosze.com

Brak komentarzy: