Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 2 czerwca 2009

Rozkwit kultury komiksowej

Autor: Dominik Szcześniak

Paradoks taki. Bo wydawcy milczą, czytelnicy psioczą, a fora - nawet te, które ledwo co doznały reanimacji - poumierały ponownie. A jednak mimo tego, jest kilka jaskółek, które pozwalają mi stwierdzić to, co w tytule. Rzecz jasna nie chcę sprawy wyolbrzymiać. Jest to rozkwit nawiązujący bardziej do niegdysiejszego zaniku, niż związany ze sp
ektakularnym boomem komiksowym. Ale pozwólcie, że przejdę do jaskółek...


Pierwszą jaskółką jest mający się odbyć już za nieco ponad trzy tygodnie Bałtycki Festiwal Komiksu. Plan imprezy powinien pojawić się już niebawem. Pełny plan. Bo ten niepełny wypłynął kilka tygodni temu, kiedy to dowiedzieliśmy się, że Gdańsk 27 i 28 czerwca odwiedzą David Lloyd i Guy Delisle. Obecnie organizatorzy czekają na potwierdzenie od kilku innych autorów. I choć już Ci dwaj Panowie są świetną rekomendacją, to... no cóż, to może być jeszcze lepiej. Promocja, jaką BeeFCe funduje wydawnictwo Hanami, jest rzeczywiście imponująca. Kto żyw niech pędzi, leci, jedzie bądź płynie do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. 27 i 28 czerwca! Pamiętajcie!


Druga jaskółka to z kolei Powszechna Baza Recenzji, której powołaniem do życia zajął się Bartek "godai" Biedrzycki wraz z gronem redakcyjnym. Jedno miejsce gromadzące mnóstwo recenzji najróżniejszych komiksów. Popieramy jak najbardziej i kibicujemy rozwojowi!


Blog "Ziniola" po zastoju związanym z przygotowaniem nowego numeru do druku, będzie powolutku wracał do dawnej żywotności. W najbliższych dniach możecie spodziewać się recenzji takich komiksów, jak "Łajka", "Dziennik z zaginięcia", "Saga o Potworze z Bagien". Plus jak zwykle kącik Petera Milligana. A już niebawem, być może jeszcze dziś w nocy, przedstawimy Wam okładkę najnowszego numeru. Na spis treści trzeba będzie jeszcze kilka dni poczekać.

Brak komentarzy: