Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 26 maja 2009

Cross-over

Autor: Dominik Szcześniak

Zbliża się czerwiec, czyli miesiąc w którym zaprezentujemy Czytelnikom nowy odcinek "Ziniola". Tak się złożyło, że pewne aspekty numeru piątego w bardzo ładny sposób powiążą się z takimi samymi motywami w dwóch innych pismach. Będą to sweg
o rodzaju "cross-overy". Ten znany komiksiarzom termin oznacza sytuację, w której dochodzi do spotkania bohaterów z różnych komiksowych wydawnictw. W naszym przypadku będzie to spotkanie na szczycie między "Ziniolem" a "Lampą" oraz "Ziniolem" a "Recyklingiem idei".

W pierwszym z wymienionych czasopism pojawi się spora dawka komiksu portugalskiego, który od pierwszego numeru jest również znakiem rozpoznawczym "Ziniola". Twórcy, którzy pojawią się "Lampie", są zresztą w 1/3 bardzo dobrze znani naszym Czytelnikom: Jose Carlos Fernandes, autor "Najgorszej kapeli świata" i Joao Mascarenhas, stwórca "Smutnego Chłopca" (którego pierwszy odcinek znaleźć możecie w "Ziniolu" 4, drugi - "Ziniolu" 5, a fragmenty trzeciego właśnie w "Lampie") wspomagani są talentem Pedro Burgosa.

"Recykling idei" natomiast zaprezentuje Wam cykl "Elementy chaosu" - dyplom Jakuba Rebelki oraz wybór prac z wcześniejszego okresu twórczości tego rysownika. Dwunasty numer "Recycligu" pojawi się na początku czerwca w Empikach, natomiast fascynatom kreski Rebelki radzimy poczekać do końca tego samego miesiąca, kiedy to w "Ziniolu" przeczytać będziecie mogli wywiad, jaki z Jakubem przeprowadził Piotr Machłajewski oraz podziwiać wykonaną przez niego specjalnie na potrzeby "Ziniola" okładkę.

Czerwiec. Bądźcie czujni przez cały miesiąc!

Brak komentarzy: