Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 8 kwietnia 2009

Wpis ożywiający

Autor: Dominik Szcześniak

Po marcowej aktywności blogowej, ku zdumieniu nawet wyżej podpisanego, nasza efektywność w temacie znacznie podupadła. Niniejszy wpis idzie jej na ratunek. W najbliższych dniach otrzymacie porcję recenzji komiksów wydanych w ostatnich miesiącach w Polsce, a zanim to nastąpi, pozwolę sobie na parę słów o tym, jak przebiegają prace nad piątym numerem "Ziniola".

Spoglądając na dotychczasową historię magazynu, najlepszą wiadomością wydaje się być ta, o rychłym zakończeniu prac nad tłumaczeniem komiksu - widma Mawila. "Und einen Fetzer" ukazać się miał w numerze 2, lecz przez wzgląd na porażki translatorskie przesuwany był a to do trójki, a to do czwórki. Trzymajcie kciuki, by wylądował w najbliższym wydaniu magazynu!

Wszystkich, którym spodobał się komiks Joao Mascarenhasa, ucieszy zapewne wiadomość, iż druga część przygód Smutnego Chłopca zawita do piątego "Ziniola". Portugalska ekipa, o czym już pisałem, będzie potężna - pojawią się jeszcze Jose Carlos Fernandes, Filipe Abranches i Sonia Oliveira. Skład więc znany stałym czytelnikom magazynu. Niespodzianką będzie komiks drugiego z wymienionych Panów, utrzymany w nieco innej stylistyce niż ta, do której się przyzwyczailiście.

Peter Milligan zdradził nam, że Vertigo planuje niebawem wznowić pozostałe (a jest ich sporo) odcinki serii "Shade the Changing Man". Czekamy na odpowiedzi od Erika Larsena. Rozpoczynamy przepytywankę Paula Hornschemeiera. Równolegle z tymi wywiadami, Piotrek Machłajewski wypytuje Jakuba Rebelkę o przeróżne rzeczy. Będzie bogato w sensie wywiadowczym.

Ze spraw technicznych - rezygnujemy z (jak się okazało) absurdalnego podziału na mainstream i underground. Zamiast niego pojawi się najbardziej przejrzysty z możliwie najbardziej przejrzystych podział: komiks - publicystyka.

Jest 8 kwietnia. Za jakieś dwa miesiące poznacie efekty.

8 komentarzy:

pjp pisze...

"Zamiast niego pojawi się najbardziej przejrzysty z możliwie najbardziej przejrzystych podział: komiks - publicystyka".

A jak ktoś napisze recenzję/felieton w formie komiksu? ;P

Daniel Chmielewski pisze...

To wtedy stworzymy działy "Kocenzja" i "Feliemiks".

Maciej pisze...

poemiks

otoczak pisze...

zupa kalafiorowa

pjp pisze...

Hej! Hej! Co z tym ożywieniem?

Ziniol pisze...

no właśnie. coś cicho. pewnie eksploduje ze zdwojoną albo strojoną siłą już niebawem.

otoczak pisze...

strojoną

a jak się przystroicie?

Ziniol pisze...

otoczaku, specjalnie dla Ciebie chciałem napisać spoczwarzoną nawet. spiętrzoną też w zanadrzu trzymałem, a tyś się strojoną zadowolił...