KOMIKSOFON 17 - Tylko dla pełnoletnich!
Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 23 kwietnia 2015, w czwartek o godzinie 19:00 spotykamy się z Łukaszem Kowalczukiem i Marcinem Surmą w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro.
GOŚCIE:
Łukasz Kowalczuk (ur. w 1983 roku w Pucku). Nie ukończył żadnej szkoły artystycznej. Z wykształcenia nauczyciel polskiego, w szkole miał tylko praktyki. Z zawodu projektant graficzny, z zamiłowania twórca komiksów i ilustrator.
Wydał własnym sumptem autorskiego zina "Nienawidzę Ludzi" (pięć zeszytów), "Harkonnen - Fucking Fat Flying Bastard", "Szlamu Król", "Vreckless Vrestlers" (pięć numerów), "Violent Skate Bulldogs".
Autor scenariuszy i pomysłodawca "Ultra Miniona" (rysunki Maciej Czapiewski) oraz "Rotmistrza Polonia" (rysunki Łukasz Godlewski).
Ma na koncie wiele gościnnych występów w zinach i antologiach oraz autorską książkę "TM-Semic - największe komiksowe wydawnictwo lat 90. w Polsce", która ukazała się nakładem wydawnictwa Centrala. Prowadził mini-wydawnictwo SmallPress.pl oraz stronę Szlam.net poświęconą toksycznym obszarom popkultury.
"Vreckless Vrestlers" ukaże się wiosną 2015 roku w Polsce (Kultura Gniewu) oraz we Francji (Wetta).
Nagrody: Subiektywny Radar Ligatury & Centrali 2012/2013 dla wydawnictwa SmallPress.pl; Złoty Kurczak 2013 za najlepszy komiks ("Szlamu Król"); Złoty Kurczak 2014 za najlepszy komiks ("Vreckless Vrestlers"); Złoty Kurczak 2014 dla najlepszego scenarzysty.
Marcin Surma- ilustrator, twórca komiksów i filmów rysunkowych. Dyrektor artystyczny łódzkiej grupy developerskiej odpowiedzialnej za grę "SUPERHOT". Jeden z projektantów powstającego obecnie w kanadyjskim studiu "Tinman Creative Studios" serialu animowanego pt. "Super Science Friends".
Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego. Zaproszonym artystom narzucamy jedynie dwa hasła: rysunek plus dźwięk zostawiając im pełna swobodę jeśli chodzi o pomysł na połączenie tych dwóch haseł.
Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.
Każda edycja składa się z trzech części:
-Projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką.
-Wywiadzie/dyskusji z publicznością
-Rysowaniu na żywo
-Projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką.
-Wywiadzie/dyskusji z publicznością
-Rysowaniu na żywo
Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński - urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.
Spotkanie z autorami poprowadzi Andrzej Jarczewski (1966) - z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
Spotkanie z autorami poprowadzi Andrzej Jarczewski (1966) - z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.
Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak a.jamroszczak@gmail.com
Komiksofon na Facebooku
Komiksofon na Twiterze
Komiksofon na Facebooku
Komiksofon na Twiterze
Projekt Komiksofon - element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz