Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 16 maja 2014

Kibicujemy (395)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Polak rysuje "Strażników: Początek"? Owszem. Szymon Kaźmierczak postanowił zmierzyć się z geniuszem dzieła Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, a efektem tej sytuacji mogła być tylko... kolejna edycja zina "Lewą ręką spisane".
Szymon K.: Gdy świat obiegła informacja o kontynuowaniu przez innych artystów „Strażników” Moore'a i Gibbonsa, zawrzało. Zewsząd dało się słyszeć głosy krytyki, że tak być nie powinno, że to świętokradztwo, że odcinanie kuponów. 
Takie dało się słyszeć opinie, ale prawda jest inna! Każdy z nas jest zachwycony tym, że nadal może czytać o przygodach swoich ulubionych bohaterów: Rorschacha, Puchacza, Manhattana i reszty ferajny. 
Idąc tym tropem, postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników i narysować kolejny album ze Strażnikami w roli głównej. 
Zin „Lewą ręką spisane: Strażnicy­Początek” opowiada o grupie superbohaterów, którym przyszło walczyć z rosyjską inwazją. 
Mimo ważkiego tematu, starałem się uciec od patosu, koncentrując się na psychologii postaci oraz przedstawieniu prawdziwego oblicza bezwzględnej wojny. 
W skład zina wchodzi galeria znamienitych gości: Piotra Nowackiego, Olgi Wróbel, Michała Rzecznika, Daniela Chmielewskiego, Grzegorza Molasa i Dominika Szcześniaka. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Marcin Rustecki

Brak komentarzy: