Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 5 maja 2014

Kibicujemy (393)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Pamiętacie "Planetę uciętych kończyn", zapowiadaną na tegoroczną imprezę komiksową w Bydgoszczy? Kupiliście sobie egzemplarz? No właśnie. Łukasz Mazur zaangażował się w dopieszczanie swojego dzieła do tego stopnia, że premiera została przesunięta, okładka zmieniona, a w dodatku... a zresztą: poczytajcie i popatrzcie: 
Łazur: W poprzednim kibicowaniu zapowiadałem "Planetę..." na bydgoską imprezę, ale - staropolskim zwyczajem - termin ten się nieco przesunął i tej można się teraz spodziewać pod koniec maja na Festiwalu Komiksowa Warszawa. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić (jak z zapowiadaną od 2010 "Nienawiścią Atomowego Rycerza"), ale póki co niewiele wskazuje na to, żeby po raz kolejny przyszło mi zmieniać datę premiery. Do narysowania zostały trzy-cztery strony po których przyjdzie czas na wymyślenie co tak w zasadzie ma się znajdować w dymkach. Prościzna.
Oprócz daty premiery zmieniła się również okładka - na tę chwilę prezentuje się ona tak jak powyżej. W wersji finalnej dojdzie jeszcze kilka szczegółów, ale z grubsza będzie to wyglądać właśnie tak. Mam jeszcze w głowie jeden bądź dwa pomysły na cover, ale te zachowam sobie na dodruk i wersję reżyserską. 
Wspomniałem o "Nienawiści Atomowego Rycerza" - nie jest tak, że zupełnie zapomniałem o tym projekcie. Cały czas mam go głęboko w sercu, ale żeby móc go zrobić na takim poziomie jak bym chciał, to muszę się jeszcze podciągnąć jeśli chodzi o komiksową materię (rysunki/scenariusz). Stąd m.in. ten dwudziestostronicowy koszmarek z obciętymi kończynami. Ale żeby nie było, kolejne puzzle tej nienawistnej układanki będą się pojawiać to tu to tam. Cytując marvelowe uniwersum filmowe: "Everything's connected".
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Piotr Nowacki

2 komentarze:

Łukasz Gontarz pisze...

Okładka super.

GiP pisze...

Bardzo dobra okladka.

NYSA? :)