Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 1 września 2015

Krzesło w piekle: Warsztaty z Krzysztofem Gawronkiewiczem

Galeria Bielska BWA zaprasza w środę, 2 września 2015 roku o godz. 12.00 na WARSZTATY RYSOWANIA KOMIKSU towarzyszące wystawie Krzysztof Gawronkiewicz – „Krzesło w piekle”. Komiksy i rysunki
Prowadzenie - Krzysztof Gawronkiewicz, Piotr Machłajewski
Podczas wprowadzenia do warsztatów, ich uczestnicy poznają twórczość Krzysztofa Gawronkiewicza, a także jego rolę i znaczenie w polskim komiksie. Opowie o tym kurator wystawy Piotr Machłajewski,który poprowadzi także rozmowę z artystą. Rozmowa ta ilustrowana będzie projekcją prac Krzysztofa Gawronkiewicza z uwzględnieniem takich działów, jak: komiks, storyboard, ilustracja. Każdy z działów zostanie omówiony, artysta wprowadzi słuchaczy w tajniki zawodu rysownika, opowie o swoim wejściu do profesji oraz o zapotrzebowaniu na tego typu działalność twórczą. Następnie uczestnicy warsztatów będą samodzielnie wykonywać rysunki w kadrze oraz układać kadry na planszy.
Krzysztof Gawronkiewicz krótko omówi swój projekt pt. „Szkicownik”. Wzorując się na „Szkicowniku”, uczestnicy przygotują własny niewielki komiks. Stworzą krótką historię bez słów, relację z tego co się dzieje wokół.
Finałem zajęć będzie omówienie w grupie powstałych prac oraz indywidualne konsultacje. Każdy z uczestników będzie miał możliwość rozmowy z artystą, zaprezentowania i omówienia tzw. teczki, a więc prac przygotowywanych w domu.
Zajęcia przeznaczone są dla pasjonatów komiksu, posiadających w tej dziedzinie pierwsze dokonania; mile widziane portfolio.
Wstęp wolny. Zapisy w sekretariacie galerii: Galeria Bielska BWA, tel. 33 812 58 61, 33 812 41 19.

Brak komentarzy: