Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 24 września 2015

Komiksofon 18: Marek Oleksicki i Grzesiek Wróblewski

25 września 2015, w piątek, o godzinie 19:00 spotykamy się z Markiem Oleksickim i Grześkiem Wróblewskim w Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro. Goście: MAREK OLEKSICKI I GRZESIEK WRÓBLEWSKI.
Marek Oleksicki skończył warszawską ASP na wydziale grafiki. Pracuje dla reklamy, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce ukazały się dwa albumy z jego rysunkami: "Odmieniec. Trzy" i "Ursynowska specgrupa od rozwałki. Metametal", publikował także w głośnej antologii o Powstaniu Warszawskim "44" i brał udział w warsztatach City Stories przy Międzynarodowym Festiwalu komiksu i Gier w Łodzi (efektem jest międzynarodowa antologia). Od lat rysuje głównie dla zagranicznych wydawnictw. Jego najbardziej znane komiksy to "Frankenstein’s Womb" (scenariusz Warren Ellis) , 28 days later ( scenariusz Michael Alan Nelson ) , "The Darkness: Close Your Eyes" (scenariusz Ales Kot) i głośna seria ” Zero” (scenariusz Ales Kot) . Współpracował z magazynem "Ślizg" i "Foyer". Autor ilustracji dla magazynów "Przekrój", "Uważam Rze", "Malemen". Wraz ze scenarzystą Bartoszem Sztyborem publikuje komiksy w tygodniu "W Sieci" i miesięczniku "W sieci historii". 


Grzesiek Wróblewski to jeden z najciekawszych artystów – ilustratorów młodego pokolenia. Wrocławianin, urodził się w 1984 r. z ołówkiem w ręku. Jest absolwentem architektury krajobrazu na Uniwersytecie Wrocławskim. Ilustrator i concept artist w interaktywnej agencji Juice. Autor niezliczonej ilości projektów kreatywnych, między innymi okładek takich wydawnictw jak: słuchowisko „Wiedźmin” i albumu Girl and the Nervous Guy „Shake the tree”. Rysuje głównie portrety - przede wszystkim kobiet, które go poruszają, inspirują niesztampową urodą duszy, ekstrawagancką nutą szaleństwa lub pasji. Jego niepowtarzalny styl jest oparty na detalach, głównie roślinnych, kreślonych w konwencji art nouveau. Większość jego prac powstaje najpierw w szkicownikach Moleskine. Sam mówi, że jest uzależniony od dźwięku ołówka trącego o papier. Pracuje zawsze przy muzyce, która go inspiruje i z nieodłącznym kubkiem kawy. 
Komiksofon poprowadzi słynny wrocławski komiksiarz Konrad Koko Okoński - urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu. Spotkanie z autorami poprowadzi Andrzej Jarczewski (1966) - z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.  
Organizator: Komiksofon, Wrocław 2016 
Koordynator projektu: Agnieszka Jamroszczak (a.jamroszczak@gmail.com) 

Brak komentarzy: