Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 16 stycznia 2009

Panie Szwarcenegerze...

Autor: Dominik Szcześniak

Rafał "Otoczak" Tomczak to twórca komiksu "Bi-Bułka", zawiadowca "Kąciku Otoczaka" w "Ziniolu" oraz, jak się okazuje - piosenkarz! Autor bryluje słowem w zespole, który nie jest obcy fanom "Bi-Bułki", a jego nazwa brzmi: Płetwonurki Szczurki. Powstał w 1995 roku, w składzie:

Elwis, „Człowiek Kiść” -kompozycje, instrumentarium, często głos, czasem słowo,
Primen, „ Człowiek Prima Sort” - kompozycje, instrume
ntarium, rzadziej głos,
Tomas, „Człowiek Nie dla Mas” - głównie słowa
i głos, kompozycje, instrumentarium.

Tomas to właśnie jeden ze starszych pseudonimów Otoczaka, obecnie używany jedynie dla potrzeb scenicznych. Oddaję głos kapeli:

Działania grupy to głównie dramatyczne kompozycje dźwiękowe, o drapieżnej zazwyczaj jakości brzmień. W ogólnym pojęciu nieatrakcyjne i trudne do odsłuchania, wzbudzać mają niepokój psychiczny i podważać nawyki percepcji tak słuchającego, jak i autorów tych dysonansów. Ekspresyjne wyrażanie siebie poprzez dźwięki ekstremalne, naznaczone jest próbą dotarcia do źródeł PSYCHO.

PSYCHO jest naturą pierwotną i drapieżną, subtelną i intymną, a ukrywającą się głęboko pod oswojonymi pojęciami i schematami w życiu każdego człowieka. Fundamentalnie związane z intuicją.

W znacznej mierze dążenia te, jako jedne z podstawowych stymulują działalność Płetwonurków Szczurków. Cele, nie będąc jednak formalnymi postulatami, a zwyczajnie częścią składową akcji podejmowanych w stronę obnażenia PSYCHO: pozwalają na absolutną swobodę środków działania twórczego. Stąd, dla strategii Płetwonurków Szczurków istotne stało się korzystanie z odmiennych pozornie mediów, jakimi są tekst, dźwięk i obraz. Wyzwaniem dla Płetwonurków Szczurków stało się połączenie tych dyscyplin, zacieranie ich granic i stworzenie multimedialnego wielodzieła.

Zainteresowanych brzmieniem Płetwonurków Szczurków odsyłam na stronę Rafała oraz na kanał you tube, poświęcony kapeli. Szczególnej uwadze polecam hity "Panie Szwarcenegerze, ja w pana nie wierzę" oraz "Babcia i ja".


6 komentarzy:

Maciej pisze...

To jest mocne: http://www.raster.art.pl/galeria/artysci/matecki/XL_matecki_cichopek.jpg

Daniel Chmielewski pisze...

Ale ja nie rozumieć? Gdzie muzyka? Bo linki prowadzą tylko do obrazków. Czy ja głuchy jestem?

Vincent van Blogh pisze...

Ja tez sobiez tym nie radzę właśnie.

Ziniol pisze...

w rzeczy samej coś tu jest nie tak. ale na przykład pod tym linkiem już jest tak: http://www.youtube.com/watch?v=KIrNvPWCi_E&feature=related

brakuje jednakże hiciorów, jakimi są "panie szwarcenegerze" i "babcia i ja"... Tu już trzeba tomasa upraszać chyba.

Anonimowy pisze...

to na serio ten znany artysta z rastra?miodzio
ogolnie bardzo fajan kapelka tylko malo materialu dostepne w internecie.

Anonimowy pisze...

przeciez wszystko dziala jest kilka fajnych videoclipow na yt.