Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 15 grudnia 2015

Kibicujemy (426)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!

"Mocarz" - okładka - rys. Wojciech Stefaniec
Dziś kibicujemy bardzo potrzebnej akcji społecznej wymierzonej komiksem w dopalacze. Za wspomniany komiks odpowiedzialny jest słupski artysta znany z komiksów "Szelki" czy "Noir" - Wojciech Stefaniec.

"Mocarz" to 16-stronicowy komiks w formacie gazetowym, który będzie rozdawany za darmo w szkołach na terenie Pomorza i Pomorza Zachodniego - w Słupsku, Lęborku, Koszalinie i Miastku. Zrealizowany przez Wojciecha Stefańca komiks dotyczy problemu dopalaczy. 
- Pomysł wyszedł od Głosu Pomorza, który ruszył z akcją walki z dopalaczami. Chcieli to zrobić przez komiks. Byłem pod ręką, więc się zgodziłem - mówi Stefaniec.
Na pomysł postaci Mocarza wpadła Anna Bajer. Prace nad komiksem trwały 3,5 tygodnia, a efekty będą widoczne jeszcze w grudniu, kiedy to komiks zostanie wydrukowany. Na jego łamach Stefaniec w swoim stylu łączy realistyczną kreskę z psychodelą, sprawnie radząc sobie z trudnym tematem. 
W komiksie zawarte zostały ważne informacje, takie jak poradnik gdzie szukać pomocy i zestawienie faktów i mitów dotyczących dopalaczy. W "Głosie Pomorza" do końca roku pojawiać się będą wiadomości a propos tego czym są dopalacze i do czego prowadzi ich zażywanie.
Plansza z komiksu "Mocarz" - rys. Wojciech Stefaniec
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec

1 komentarz:

Izabella Nowotka pisze...

Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam serdecznie !