Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

niedziela, 9 listopada 2008

A jak Abadzis. Nick Abadzis.

Autor: Dominik Szcześniak

Dzisiejszy wpis sponsorowany jest przez literkę A i związany jest z prezentacją kolejnego twórcy, który zagości na łamach "Ziniola" w numerze 3.

Nick Abadzis, współpracujący dotychczas z takimi rysownikami jak Duncan Fegredo (seria "Millenium Fever" dla Vertigo) czy Seanem Philipsem (przy magazynie 2000 AD), to jeden z Brytyjczyków, którzy na początku lat dziewięćdziesiątych zaatakowali swoimi twórczymi umiejętnościami rynek komiksów amerykańskich. Scenarzysta, rysownik, kolorysta. Publikował zarówno własnym sumptem, jak i pod skrzydłami DC czy Marvela. Za komiks "Łajka" zdobył w tym roku nagrodę Eisnera.

Wywiad z Nickiem, jak również jego komiks "I want your body and soul" będziecie mogli przeczytać w trzecim "Ziniolu". Na przystawkę, jednoplanszówka o agnostycznym psie.

Jujtrzejszy wpis sponsorowała będzie literka B, przy czym "B" oznaczało będzie w tym wypadku prawdziwą Bombę oraz będzie pierwszą literą nazwiska rysownika, który wykonał okładkę jednego z przyszłych numerów "Ziniola". Powinno być naprawdę sentymentalnie (zwłaszcza dla fanów Batmana).

Jutro również rozwiązanie konkursu, w którym można wygrać komiksy Egmontu.

Na dobry koniec informacja towarzyska: 6 listopada 2008 r. Ania Szamruchiewicz Pałka i Maciej Pałka wydali na świat Mikołaja Pałkę.

Witamy!

3 komentarze:

Mr. Herring pisze...

B. Bomba. Breyfogle.

Maciej pisze...

B. Bóg. Breyfogle.

Ziniol pisze...

B. Bardzo dobre strzały.