Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 13 kwietnia 2018

Amelka vs Mozaika: kolejne starcie

Amelka* wciąż walczy z mozaiką i zaprasza wszystkich do wsparcia jej w tej nierównej bitwie. Na portalu pomagam.im ruszyła akcja zbiórki pieniędzy dla dziewczynki z bardzo rzadką wadą genetyczną. A wokół akcji tata Amelki, Andrzej Włudecki, zorganizował mnóstwo bardzo pozytywnych komiksowych wydarzeń.

Druga część komiksu Amelka vs. Mozaika zawiera również dodatkowe krótkie formy komiksowe. 15 znakomitych rysowników pokazuje nie tylko olbrzymi talent, ale również wielkie serce.

Środki ze zbiórki trafią na konto Amelki w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".  Najbliższy, majowy turnus będzie kosztował rodziców Amelki około 8500 zł - im bardziej zbliżą się do tej kwoty, tym więcej zajęć będą mogli Amelce zapewnić.

Komiks będzie kolorowy i zostanie wydany w formacie A4. Jego objętość to ok. 22 stron. Trzeci odcinek to nie cała jego zawartość - w albumie znajdą się również: Amelka: Rady i Porady, Kacper na Zamku, Konrad Rysuje dla dzieci i nie tylko, Amelka i kwalifikacje olimpijskie, Jak narysować Panią Detektyw Sowę - poradnik.


Komiksiarze, do dzieła! Wspieramy!

Link do zbiórki

*Amelka jest trzyletnią dziewczynką z bardzo rzadką wadą genetyczną - Trisomią Chromosomu 20 w postaci mozaiki, która wiąże się z wieloma schorzeniami. Poza rehabilitacją ruchową, integracją sensoryczną, dogoterapia, hipoterapią, zajęciami z psychologiem i logopedą, Amelia  nosi na noc gorset stabilizujący kręgosłup, w ciągu dnia ma zasłaniane oczko. Bardzo duże znaczenie dla jej terapii mają turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Fundację ”Król i Smok”.

Brak komentarzy: